Gündem Haberleri

  90 dairelik sitede kedi köpek kavgası

  Hürriyet Haber
  26.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Adana'da 90 dairelik bir sitenin sakinleri, evlerde beslenen 3 kedi ve 3 köpeğin atılması için mahkemeye başvurdu. Mahkeme köpeklerin sitede beslenemeyeceği kararı verdi.

  İlginç olay, Yenibaraj Mahallesi 1'inci Sokak'taki, 90 daireli Gülek Plaza Sitesi'nde yaşandı. Site Başkanı Atilla Başoğlu, site sakinleri adına Adana 1'inci Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak sitede beslenen 3 kedi ve 3 köpeğin evlerden atılması için dava açtı. Mahkeme, son duruşmada köpeklerin sitede beslenmemesi kararına vardı. Ancak kediler hakkındaki karar ikinci duruşmaya kaldı.

  Köpeğim hasta, terkedemem

  Köpeğinin evden atılma kararı alınmasına Nilgün Gürkaynak sert tepki gösterdi. Gürkaynak, ‘‘Köpeğim 10 yıldır bizimle. Sitedeki tüm çocuklar da onu seviyor. Kaldı ki, kanser olan köpeğim, özel bakıma muhtaç. Nasıl sokağa terkederim. Bu zihniyeti şiddetle kınıyorum’’ dedi.

  Kedi sahipleri de kızdı

  Karara evinde kedi besleyenlerden Jale Özler de karşı çıktı. Özler, ‘‘Gölge isimli kedim 3 yıldır bizimle birlikte yaşıyor. Evden dışarı çıkmaz. Kimseye zarar vermez. Ailemizin bir parçası gibi. Hakkımızı arayacağız’’ diye dert yandı.

  Site yönetimine protesto

  Bir başka kedi sahibi Nuran Terliksiz ise, ‘‘Site yönetiminin hayvan sevgisi yok. Site Başkanı, sakinlerin görüşünü almadan, kendi kişisel düşüncesi doğrultusunda mahkemeye başvurdu. Bizden şikayetçi komşumuz yok’’ dedi.

  Hayvanlar öbür dünyada hesap soracak

  İskenderun'da bir yavru köpeğin Belediye'nin temizlik işçileri tarafından işkenceyle öldürülmesine, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz da tepki gösterdi. Yılmaz, hayvanların meşru bir gerekçe olmadan öldürülmelerinin, dinen caiz olmadığını açıkladı ve ‘‘Hayvanlar kıyamet gününde kendilerine zulmedenlerden davacı olacaklar’’ dedi. 7. sayfada


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı