Gündem Haberleri

  9 milletvekili hakkında suç duyurusu

  Şahismail GEZİCİ/ELAZIĞ, (DHA)
  05.09.2012 - 15:23 | Son Güncelleme:

  ELAZIĞ Barosu’na kayıtlı avukat Levent Çeşme, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında yol kesen PKK’lılarla kucaklaşan 8 BDP’li ve 1 bağımsız milletvekili hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukat Çeşme, dilekçesini Van Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdi.

  Elazığ Barosu avukatlarından Levent Çeşme, BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Hakkari milletvekilleri Esat Canan ve Adil Kurt, Van Milletvekili Nazmi Gür, Bitlis Milletvekili Hüsammetin Zenderlioğlu, Ağrı Milletvekili Halil Aksoy

  ve Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk hakkında, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında yol kesen PKK’lılar ile sohbet ettikleri ve kucaklaştıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

  Avukat Çeşme, Van Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilmek üzere Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği şikayet dilekçesinde 4 madde halinde sıraladığı gerekçeler şöyle:

  "PKK terör örgütü Marksist- Leninist bir devlet kurma hayali ile 30 yılı aşkın bir süredir ülkemizin, özellikle Doğu ve Güneydoğu’sunda gerçekleştirmiş olduğu terörist faaliyetler neticesinde 30 bini aşkın insanımızın hayatının kaybetmesine neden olmuştur. Şüpheliler ise TBMM’de grubu bulunan BDP milletvekilleri olup; gerek meclis çatısı altında ve gerekse meclis dışında yapmış olduğu eylemler ve vermiş oldukları beyanatlarla terör örgütünün propagandasını yaparak, teröre ve terör örgütüne destek vermişlerdir. Son olarak Hakkari ili Şemdinli ilçesi Derecik bölgesinde daha önceden planlamış bir şekilde terör örgütü üyeleri ile buluşarak, yanlarında götürmüş oldukları basın mensuplarının görüntü almalarını da sağlayarak terör örgütünün propagandasını yapmak suretiyle terör örgütüne desteklerini açıkça ilan etmişlerdir. Şüpheliler hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesini Saygılarımla arz ve talep ederim."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı