Gündem Haberleri

  9 kişiyi ısıran Badem'e yaklaşmayın

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  24.05.2008 - 10:14 | Son Güncelleme:

  Aydın'ın Didim İlçesi'nde ağır yaralı bulunan ve Foça'daki Akdeniz Foku Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi edildikten sonra Gökova Koyu'nda doğal ortamına salınan fok Badem, dün Ören Plajı'nda görüldü.

  İŞTE BADEM'İN FOTOĞRAFLARI

  Son iki hafta içerisinde rahatsız edildiği için 9 kişiyi ısıran fok Badem'in sahile bir metre kadar yaklaşması, heyecan yarattı. Çocukların ve tatilcilerin Badem'i görmek için akın ettiği sahilde zabıtalar sık sık, “Badem'e dokunmayın, yanında yüzmeyin” uyarısında bulundu. Uyarılar üzerine tatilciler denizden çıkarken, fok Badem'i uzaktan seyretmek ve fotoğraflarını çekmekle yetindi. 3 saat Ören Sahili'nde kalan fok Badem, daha sonra açıklara yüzerek, gözden kayboldu.

  Ören Belediye Başkanı CHP'li Kazım Turan, “Badem koruma altında olan Akdeniz foklarının sevgi sembolü haline geldi. İnsanları çok seviyor, insanlar da onu, ama artık fazla ilgiden rahatsız olarak zarar vermeye başlamıştı. Bu nedenle zabıta ekiplerimizi görevlendirerek sahilde sık sık uyarılarda bulunduk. Ne Badem ne de halkımızın zarar görmesini istemedik” dedi.

  Fok Badem, en son geçen hafta Bodrum'un Mazı Köyü sahilinde kendisi ile yaklaşık 15 dakika birlikte yüzüp, oynayan Anıl Furma'yı sağ ayağından ısırmıştı. Furma, Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi edilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı