GeriGündem 88. DHY kura sonuçları açıklandı! YHGM DHY kura sonuçları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

88. DHY kura sonuçları açıklandı! YHGM DHY kura sonuçları

88. DHY kura sonuçları açıklandı! YHGM DHY kura sonuçları

Sağlık Bakanlığı tarafından Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) aracılığıyla gerçekleştirilen Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kura sonuçları, bugün kurumun resmi internet sitesi üzerinden açıklandı. Kura sonuçlarının ardından adayların yapması gereken işlemler de belirtildi. İşte, Sağlık Bakanlığı DHY kura sonuçları ve o bilgiler hakkında bazı detaylar

88. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası için noter huzurunda yapılan çekiliş sonuçları, yayımlanan liste üzerinden öğrenilebilecek. Peki, 88. DHY kura sonuçları nereden ve nasıl öğrenilebilir? İşte, 88. DHY kura sonuçları hakkında merak edilen bazı detaylar

Uzmanlık eğitimlerini Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde veya Bakanlık adına üniversite hastanelerinde tamamlayıp bu kura sonucunda Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşenler atamaya esas belge vermeyecek.

KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

DHY 88. Dönem kura sonuçları, uzman tabip, pratisyen tabip ve münhal kadrolar için geçerli olacak. Kura sonuçları hakkında detaylı bilgileri aşağıdaki link üzerinden öğrenebilirsiniz.

DİKKAT:  88. Dönem Devlet hizmeti Yükümlülüğü Kurasında Milli Savunma Bakanlığı (Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı),  İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı), Adalet Bakanlığı (Adli Tıp Kurumu) için açılan münhal kadrolara yerleşenlerden çeşitli sebeplerle yerleştikleri kurum tarafından ataması yapılmayanların mağdur edilmemeleri ve sağlık hizmeti sunumunda aksamalara sebep olmaması için ilgili münhalin devamında / karşılığında açılmış olan Sağlık Bakanlığı münhallerine yerleşmiş sayılacaklardır. Sağlık Bakanlığı tarafından atamaya esas gerekli işlemler tesis edildikten sonra tekrar kuraya alınmadan atamaları bu münhallere yapılacaktır.

KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DHY KURA SONUÇLARI SONRASINDA GÜVENLİK ARAŞTIRMASI YAPILACAK?

Kura sonucunda Sağlık Bakanlığı dışında diğer kurumlara yerleşen tabip ve uzman tabiplerin “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması” ve atamaya esas diğer işlemler için yerleştikleri kurumla irtibata geçmeleri gerekmektedir.

ATAMAYA ESAS TESLİM EDİLMESİ GEREKEN BELGELER NELERDİR?

1) Mal Bildirim Formu
2) Vesikalık Fotoğraf (6 adet, son altı ay içerisinde çekilmiş)
3) Askerlik Durum Belgesi
4) Adli Sicil Belgesi veya Adli Sicil Beyan Dilekçesi
5) Sağlık Raporu (657 sayılı Kanunun 48 inci maddesi hükmü gereği hekimlik
yapabileceğine dair tek hekimden alınan Sağlık Raporu)

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle