GeriGündem 85 yaşındaki Osman dede Azeri eşini arıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

85 yaşındaki Osman dede Azeri eşini arıyor

85 yaşındaki Osman dede Azeri eşini arıyor
refid:21560035 ilişkili resim dosyası

SİVAS’ta oturan 85 yaşındaki Osman Cenik, 3’üncü eşi olan Azeri uyruklu Halide Cenik tarafından 5 bin lirası alınarak terkedildi. Kendisi ile sadece 3 hafta yaşayan Azeri uyruklu eşinden boşanmak için dava açan Cenik, 3 yıldır sonuç alamadı.

4 Eylül Mahallesi’nde yaşayan tarım emeklisi 4 çocuk babası Osman Cenik’in ilk eşi Hatun Cenik 20 yıl önce vefat etti. İlk eşinin ölümünün ardından başından bir evlilik daha geçen Cenik, 2009 yılında akrabaları aracılığı ile Azeri uyruklu 60 yaşındaki Halide Cenik ile resmi nikah kıyarak evlendi. Yaklaşık 3 hafta Cenik ile birlikte yaşayan Azeri uyruklu kadın, talihsiz adamın 5 bin lira parasını ve evlilik cüzdanını da yanına alarak ortadan kayboldu.

EŞİNİ ARARKEN, 2 KEZ DİNİ NİKAHLA EVLENDİ

Resmi nikahlı eşinin kendisini terk etmesi üzerine Osman Cenik boşanmak için mahkemeye başvurdu. Ülkesine gittiği sanılan Halide Cenik’i bir türlü bulamayan mahkeme boşanma işlemini gerçekleştiremedi. Bu 3 yıllık süre zarfında 2 KEZ dini nikah kıydığı 2 ayrı kadınla yaşayan Osman Cenik, onlarla da geçimsizlik yüzünden ayrıldı.

TEKRAR EVLENMEK İSTİYOR

Tekrar evlenmek isteyen Osman Cenik’e, İzmir’de yaşayan ilk eşi Hatun Cenik’in kız kardeşi Gülkız Yağmur aracı olarak bir başka kadın buldu. Ancak yaşlı adama 3 yıl önce kıydığı resmi nikah engel oldu. Boşanamadığı için resmi evlilik yapamayan Osman Cenik, şunları anlattı:

"Yalnız yaşadığım için çok zorlanıyorum. İzmir’de yaşayan bir kadın ile evlenmek istiyorum. Resmen boşanamadığım için benimle evlenmek istemiyor. Mahkeme beni boşasaydı, İzmir’de tanıştığım kadın ile evlenecektim. Benimle evlenecek kadın çok şanslı, ölürsem evlerim ve maşım ona kalacak. Yalnız evleneceğim kadının da bana güven vermesini istiyorum."

Evinde yanlız yaşayan Osman Cenik’in bu güne kadar 3’ü resmi nikah olmak üzere 5 kez evlendiği belirtildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle