Gündem Haberleri

  85 gözaltı

  Mehmet TÜRK / DHA
  16.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır Valiliği, BDP ve DTK’nın önceki gün izinsiz olarak düzenlediği “Özgürlük İçin Demokratik Direniş” mitinginin bilançosunu açıkladı: 85 kişi gözaltına alındı, 10 polis yaralandı.

  DİYARBAKIR Valisi Mustafa Toprak, BDP ve Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) yapmak istediği ancak izin verilmeyen mitingin bilançosunu açıkladı. Önceki akşama kadar devam eden olaylar sırasında yasadışı gösterilere katılarak, güvenlik güçlerine saldıran, kamu malına zarar vermeye çalışan 85 kişinin gözaltına alındığını belirten Toprak, şunları söyledi:

  Polise taş atıldı otomobiller yakıldı

  “Yasadışı gösteri ve eylemler sırasında polise saldıran, polis aracına, kamu malına zarar vermeye çalışan, araçları yakan 85 kişi gözaltına alındı. Yasadışı göstericilerin attığı taşlar, el yapımı patlayıcılar ve molotoflar sonucu 10 polisimiz yaralanmış, 25 vatandaşımız da gazdan etkilendiği için hastanelere başvurmuş, ayakta tedavileri yapıldıktan sonra taburcu olmuştur. Bir milletvekili de basında gördüğümüz kadarıyla yaralanmıştır. Ancak hastanelerde yatarak tedavi gören kimse yoktur.
  Kanunlar herkes uysun diye var

  Kanunlar herkes için vardır. Herkesin uyması için vardır. Bu kanunlara, avukat da uyacak, doktor da uyacak, herkes uyacak. Kanunlar yoksa anarşi çıkar. Burada tehlike var. Miting öncesi ele geçirilen silahlar bunu gösteriyor. Vatandaşlarımızı korumak adına tedbir almak zorundayız. Hem kanun ve hukuktan bahsedeceksiniz, işinize gelmeyince de kanun ve hukuk tanımayacaksınız. Orada bir mana var, bir anlam var. Burada bir hukuksuzluk var, onun için bu yanlış, doğru değil.”       

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı