Gündem Haberleri

  84 gün oldu hâlâ onlardan ses yok

  Recep İSTEK/KAYSERİ, (DHA)
  14.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şeker Bayramı’nın ikinci günü şeker toplamak için gittikten sonra kaybolan ikisi kardeş, 3 çocuğu bulabilmek için başlatılan aramalar bugüne kadar sonuç vermedi.

  ŞEKER Bayramı’nın ikinci günü 21 Eylül’de Talas İlçesi’nde şeker toplamak için evden çıktıktan sonra kaybolan Dilruba Tekin (6) ile ağabeyi Ahmet Tuna Tekin (7) ve Türkan Ay (11), hâlâ bulunamadı. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 60 kişilik ekip, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Toplum Destekli Büro Amirliği’ne bağlı polisler ailelere destek olurken hem de arama çalışmalarına katılıyor.

  Kimseye kötülük etmedik

  İki çocuğu için umutlu bekleyişlerinin devam ettiğini belirten Leyla Tekin, çocuklarının ne amaçla kaçırıldığını anlayamadığını belirtti. Kimseye kötülük etmediklerini vurgulayan anne Tekin şöyle dedi: ”Çocuklarımızdan 84 gündür haber yok. Aile olarak kimseye bir şey yapmadık. Kaçıranlar ne amaçla bunu yaptılar bilmiyorum. Ancak artık bıraksınlar, vicdana gelsinler. Yavrularımın geleceğine inanıyoruz. Diyecek sözümüz bile kalmadı. Her gün aynı duyguları yaşıyoruz. Arama çalışmaları sürüyor ama, elde bir şey yok. Aynı kayboldukları gün gibi hiçbir ipucu yok. Sadece umutla, bulunacaklar diye bekliyoruz.” Tekin kardeşlerin babası Hamza Tekin, bu konuda konuşmak istemedi Türkan Ay’ın annesi Özlem ile babası İbrahim Ay da, umutlarını hiç yitirmediklerini, çocuğunun döneceğine inandığını kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı