Gündem Haberleri

  80. yıl mesajları

  Hürriyet Haber
  29.10.2003 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Bülent Arınç (TBMM Başkanı)

  Milletimiz, cumhuriyetle birlikte milli bir devletin, onurlu ve eşit haklara sahip vatandaşları haline gelmiştir. Devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur.

  Tayyip Erdoğan (Başbakan)

  Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün halk egemenliğine, bağımsızlığa, milli bütünlüğe, çağdaşlığa, laiklik ve barışçılık ilkelerine dayalı aydınlık yolunda kararlılıkla yürüyerek, geçen 80 yıl içinde önemli mesafeler aldı. Devletimiz, milletiyle el ele verip büyük fedakarlıklara göğüs gererek kurduğu Cumhuriyet Türkiyesi'ni, önder ve örnek bir ülke olarak geleceğe taşıyacaktır.

  Orgeneral Hilmi Özkök (Genelkurmay Başkanı)

  Cumhuriyetin yönetim biçim ve iç dinamiklerini şekillendiren Atatürkçü düşünce sistemi, cahilliğin kara bulut gibi yayıldığı, teokratik, kapalı ve geleneksel bir toplum yapısı yerine ulus egemenliğine dayalı bir toplum yapısına geçişte en önemli rolü oynamıştır. TSK, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelişmiş toplumlar arasında yerini almasında ve bu yerin muhafazasında kendisine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirecektir.

  Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı)

  Cumhuriyeti azaltarak demokrasiyi çoğaltamayız. Demokratik gelişme ile taçlanmayan bir cumhuriyet daima eksik kalacaktır. Cumhuriyetimizi geliştirip yükseltecek olanlar özgür düşünceli, çağdaş eğitimli, ülkesini ve halkını seven sorumlu gençlerimizdir.

  Ali Talip Özdemir (ANAP Genel Başkanı)

  Cumhuriyet, milletle devleti buluşturan ve farklılıkları uzlaştıran yegane ve vazgeçilmez zemindir. Cumhuriyet ve cumhuriyet ilkeleri üzerine yapılacak hiçbir yorumlama, bir gerçeği asla değiştiremez. O gerçek, Atatürk'ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği cumhuriyet değerlerinin ve ilkelerinin sonsuza kadar yaşatılacağı ve korunacağı gerçeğidir.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı