Gündem Haberleri

  8 yaşındaki çocuğa tecavüz ve işkence

  Yaşar ANTER Oktay ÇAYIRLI/DHA
  04.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Milas İlçesi’nde, 8 yaşındaki erkek çocuğa tecavüz edildiği ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı. Çocuğun babası ve birlikte yaşadığı kadın gözaltına alındı. Defalarca tecavüz edilen çocuk, ölümle pençeleşiyor.

  İşte tecavüze uğrayıp işkence gören çoçuğun fotoğrafları

  MİLAS’ın Kırcağız Köyü’nde yaşayan A.M.Ö. (32), önceki gece, 8 yaşındaki oğlu B.Ö’nün hasta olduğunu belirterek 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Acil serviste tedavi altına alınan B.Ö’nün solunumunun zayıfladığı belirlendi. Doktorlar, vücudunda morluklar ve kalçasında yanık izleri tespit ettikleri B.Ö’nün solunumunu normale döndürdü. 8 yaşındaki çocuğun işkence gördüğünü ve birden fazla fiili livata yoluyla tecavüze uğradığını belirleyen doktorlar, güvenlik güçlerine bilgi verdi.

  Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine gelerek baba A.M.Ö’yü gözaltına aldı. Baba A.M.Ö. jandarmadaki sorgusunda çocuğun merdivenden düştüğünü öne sürdü. Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, A.M.Ö’nün, Kırcağız Köyü’nde birlikte yaşadığı Ç.K. adlı kadını da (23) gözaltına alarak Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirdi. Jandarma, B.Ö’ye kimin şiddet uyguladığı ve tecavüz ettiğinin belirlenmesi için de çalışma başlattı.

  Baba A.M.Ö. jandarmada verdiği ifadede çocuğa kimin tecavüz ettiğini bilmediğini belirterek "Oğluma tecavüz edecek kadar manyak değilim. Ben yapmadım, kim yaptıysa bulunsun" dedi. Ancak çelişkili ifadeler veren A.M.Ö’nün, B.Ö’nün gerçek babası olup olmadığının belirlenmesi için kan örneği alındı ve B.Ö’nün ailesinin tespit edilmesi için DNA testi yapılacağı belirtildi.

  Jandarma ekipleri Ç.K’nın 3 aylık bebeğini de koruma altına aldı. B.Ö’nün kardeşi 4 yaşındaki bir çocuk ise A.M.Ö’nün komşuları tarafından koruma altına alındı.

  Sağlık durumu ciddi

  8 yaşındaki B.Ö, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesindeki ilk muayenenin ardından hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı. Doktorlar, vücudunun değişik yerlerinde morluklar ve yanık izleri tespit edilen küçük çocuğun, ciğerlerinde ödem oluştuğu için solunum sorunu yaşadığını ve bu nedenle solunum cihazına bağlandığını bildirdi. B.Ö’nün, kalçasının ütü ile yakıldığını ifade eden doktorlar, çocuğun kafasına ve vücudunun değişik yerlerine şiddetli biçimde vurulduğunun belirlendiğini kaydetti. Hastane yetkilileri B.Ö’nün yoğun bakımda tedavisinin sürdürüldüğünü, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydetti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı