GeriGündem 8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi

8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi

İstanbul’da düzenlenen operasyonla DHKP-C terör örgütü üyesi sekiz kişi Okmeydanı’nda bir binaya özel olarak yapılan sığınakta ele geçirildi. Operasyonla ilgili detayları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı.

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu DHKP-C terör örgütünün Türkiye sorumlusu dahil, biri yeşil, ikisi gri listeden aranan 7 teröristin İstanbul’da yakalandığını açıkladı. İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP-C’nin yönetici kadrosundaki önemli isimlerin Şişli’deki İdil Kültür Merkezi’nde gizlendikleri yönünde bilgi aldı. Dün sabah saatlerinde terörle mücadele ve özel harekât timleri binaya girdi.

8 DHKP-C’li terörist sığınakta ele geçirildi

Binanın çatı katındaki özel bölme açıldı. Girilen gizli bölmede, İçişleri Bakanlığı tarafından aranan teröristler listesinin yeşil kategorisinde yer alan DHKP-C’nin Genel Sekreteri Ümit İlter, Türkiye sorumlusu Caferi Sadık Eroğlu, gri kategoride bulunan Emel Yeşilırmak ve İbrahim Gökçek’in de aralarında bulunduğu 8 kişi yakalandı. Çok sayıda örgütsel dokümana el konuldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, da dün operasyona ilişkin açıklama yaptı. Soylu, “Uzun zamanlardan beri bu DHKP-C terör örgütünün kırsal yapılanmasını Türkiye’de tamamen çökerttik. Yani kırsal yapılanmalarında bir tek kişi kalmış değil. Bu sabah (dün) saat 03.00’e karşı DHKP-C’nin Türkiye sorumlusu dahil olmak üzere 1 yeşil listeden, 2 gri listeden, terörle arananlar listesinden toplam 7 aranan teröristi bir sığınakta ele geçirdiler. 1 kişi de aranmayan listesinden toplam 8 kişi” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle