GeriGündem 8 katlı apartmana 8 katlı merdiven
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8 katlı apartmana 8 katlı merdiven

8 katlı apartmana 8 katlı merdiven
refid:13887024-spot ilişkili resim dosyası

RİZE’de 8 katlı apartman inşa eden müteahhit Yakup Güngör, binanın girişine ulaşmak için arazi sahipleri ile anlaşmazlığa düşünce, benzeri pek görülmeyen bir uygulamaya imza attı.

BU APARTMAN GÖRENLERİ ŞAŞIRTIYOR         

İŞTE DÜNYANIN EN İLGİNÇ BİNASI / WEB TV 

Güngör, binanın arka tarafına 164 basamaklı, 8 kat merdiven yaptı. Binaya ulaşmak için 8 kat merdiven tırmanan apartman sakinleri, asansörü bulunmayan binada oturdukları kata da yine merdiven çıkarak ulaşmak zorunda kaldı.

Piriçelebi Mahallesi’nde inşa edilen 8 katlı ve 50 daireli apartmanın giriş kapısının bulunduğu tarafta yer alan arsaların sahipleri ile firma arasında anlaşmazlık çıktı. Anlaşmazlık tüm çabalara rağmen giderilemeyince Rizeli müteahhit benzeri pek görülmeyen bir uygulamaya gitti.           

Yakup Güngör, binanın arka cephesine 8 katlı ve 164 basamaklı bir merdiven inşa etti. 40 dairesi dolu olan apartmanda oturanlar da ister istemez bu sıkıntıyı çekmeye mahkum oldu.

Binanın kaya zemin üzerine oturtulduğunu ve çok sağlam olduğunu belirten müteahhit Güngör ise, “Binanın asıl yolu arazi anlaşmazlığı nedeniyle yapılamadı. Bunun üzerine çare olarak arka bölüme 8 katlı bir merdiven inşa ettik. Bina sakinleri şimdilik bu merdiveni kullanarak binaya çıkacak. İleride arazi sorununu aşarsak araç yolunu yapacağız. 8 katlı merdiven bölümüne bir asansör yapmak için de araştırmalara başladık” dedi.        

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle