GeriGündem 8/8 kusurlu bulundular
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8/8 kusurlu bulundular

Şişli - İki ayrı trafik kazasında yaşamlarını yitiren Susurluk Komisyonu eski raportörlerinden Hákim Akman Akyürek ve TRT mensuplarından ses sanatçısı Sevim Tanürek düzenlenen bilirkişi raporlarında 8/8 kusurlu bulundu.

Sevim Tanürek, geçen mayısta, Şişli'de yoldan karşıya geçerken İstanbul Belediyesi eski başkanı Tayyip Erdoğan'ın üniversite öğrencisi oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın kullandığı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Burak Erdoğan'ın beş yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı Şişli 7. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen raporda, Tanürek'in duran otomobillerin arasından yola çıktığı ve gerekli dikkati göstermediği ifade edildi, ünlü sanatçının 8/8 kusurlu olduğu öne sürüldü. Mahkeme, sanık Erdoğan'ın kusur oranının bir kez daha tesbit edilmesi için dosyanın Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi'ne gönderilmesine karar verdi. Sanığın bir sonraki duruşmada hazır bulundurulmasını isteyerek duruşmayı erteledi.

Hasan Bakcan'ın, Maslak’ta meydana gelen kazada Hákim Akman Akyürek'in ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılandığı davada ise bilirkişi raporu ikinci kez Akyürek'i kusurlu buldu. Şişli 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen raporda Akyürek'in 8/8 kusurlu olduğu belirtildi. Akyürek Ailesi'nin avukatlarının görüşünün alınması için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle