GeriGündem 75 yaşında resim öğrencisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

75 yaşında resim öğrencisi

75 yaşında resim öğrencisi
refid:13520225 ilişkili resim dosyası

1 Nisan 2008'de sanatçı bir çift olan Serdal Kesgin, Seren Ceren Asyalı tarafından açılan Kadıköy Art Sanat Merkezi gençlere sadece resim eğitimi değil sanat bilinci vermeyi hedefleyen bir merkez niteliği taşıyor.

ÖZEL ÇALIŞMALAR İÇİN TIKLAYIN - FOTO GALERİ

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde tanışarak evlenen ressam çift, bir sanat atölyesi kurmaya karar veriyorlar. Ceren Asyalı, yola çıkarken sanat bilinci vermeyi ilk hedef olarak seçtiklerini söylüyor.

Asyalı, "Çocukları sadece güzel sanatlar fakültesi sınavlarına hazırlamak amacıyla değil de aynı zamanda bir sanat bilinci vermeyi hedefleyen, güzel sanatları kazandıktan sonra da öğrendikleri bilgileri kullanabilecekleri şeyler öğreten bir yer açmak istedik" diyor. Böylece Kadıköy ART'ın kuruluş yolculuğu başlıyor.

75 yaşında resim öğrencisi

Gitgide büyüyen bir öğrenci topluluğuna sahip Kadıköy ART hobi resim, güzel sanatlara hazırlık, karikatür ve çizgi roman olmak üzere 4 dalda hizmet veriyor.

Öğrencilerin özellikle yaş olarak çeşitliliği de şaşırtıcı bir nitelik taşıyor. 75 yaşında ve 16 yıldır resim yapan bir öğrencileri olan atölyenin 30'lu yaşlarında bir başka öğrencisi de ikinci üniversite olarak güzel sanatlar okumayı tercih etmiş.

75 yaşında resim öğrencisi

Ceren Asyalı 75 yaşında öğrencisine hayranlık duyarak şöyle söylüyor; "16 yıldır resim yapıyor ve hala bize dönüp 'benim hala öğrenmem gereken çok şey var' diyor."

Öğrencilere özel sergiler

Çift aynı zamanda öğrencilerin sosyal yönlerini kurs ile sınırlı da bırakmıyor ve Serdal Kesgin, Ceren Asyalı çifti kendilerine düzenledikleri kişisel sergileri dışında onlara etkinlikler, sergiler düzenlemeyi ihmal etmiyor.

2009 sonunda atölye sergisi ile öğrencilerinin eserlerini sergileyen Kadıköy Art, 2010 sonunda da hobi öğrencilerine ve güzel sanatlara hazırlanan genç yeteneklere özel birer sergi düzenlemeyi düşünüyorlar. İleride atölyeyi büyütmeyi hedefleyen çiftin sanat ve resim alanında henüz açıklamak istemedikleri hayalleri ve planlarıda bulunuyor.

Kadıköy ART Sanat Atölyesine ulaşmak isteyenler www.kadikoyart.com adresinden de detaylı bilgiler öğrenebiliyorlar.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle