Gündem Haberleri

  72.Koğuş

  Hürriyet Haber
  22.11.2009 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Profilo Kültür Merkezi
  25 Kasım 2009
  20:30

  ORHAN KEMAL’İN UNUTULMAZ ESERİ 72. KOĞUŞ MUHTEŞEM KADROSUYLA TİYATRO SAHNESİNDE…

  “İNSANLIĞA ÖZLEM…”
   
  Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından 2009-2010 tiyatro sezonunda sahnelenmek üzere provalarına başlanan “72. Koğuş” adlı oyundaki “Kara” karakteri ile tiyatro seyircisiyle buluşmaya hazırlanan Nihat Nikerel, ani vefatıyla bütün sevenlerini üzdü. Sadri Alışık Tiyatrosu, bu ani vefatın ardından 72. Koğuş adlı oyunu “Nihat Nikerel’in anısına” oynama kararı aldı.

  7 Kasım’da Atacan Sanat  Merkezi’nde prömiyerimizi yapacağız ve bütün oyunlarımızı onun için oynayacağız” dedi.
   
  Sadri Alışık Tiyatrosu 2009 – 2010 tiyatro sezonuna, “Hanımın Çiftliği” adlı dizi filmle ekranlarda büyük ilgi gören Edebiyat dünyasının usta kalemlerinden Orhan Kemal’in unutulmaz eseri 72. Koğuş’la girmeye hazırlanıyor. Yönetmenliğini Kemal Başar’ın yaptığı oyunda Yavuz Bingöl (Kaptan), Kerem Alışık (Berbat), Azra Akın (Fatma),  Can Kahraman (Kara), Yusuf Atala (Sölezli), Serhat Özcan (Bobi), Ayhan Anıl (Leşçi), Yıldırım Gücük (İzmirli), Fuat Onan(Tavukçu),Seda Demir gibi isimlerin yanı sıra Sadri Alışık Kültür Merkezi mezunu öğrencilerin de yer aldığı 20 kişilik bir kadro rol alıyor.
   
  2 perdeden oluşan dram türündeki oyunun müziklerini  Yavuz Bingöl hazırladı.  Dekor ve kostüm Malike Başkan’a  koreografi ise Kerem Kuraner’e ait.
   
  Oyunun konusu:
  Oyun 1941 yılında Türkiye’de bir cezaevinde geçiyor. Cezaevinin 72 no'lu koğuşunda çeşitli suçlardan yatan “adem babaların” insanlığa özlemi anlatılıyor. Kaptan’ın, Berbat’ın, Kaya Ali’nin, Tavukçu'nun, Leşçi'nin, Kara’nın ve İzmirli'nin hayata dair düşleri, çelişkileri, aşkları ve kavgaları sürmekte olan 2.Dünya Savaşı’nın etkisinde kalan Türkiye’nin toplumsal ve sosyal koşullarıyla birleşip önümüze gerçek ve çarpıcı bir hikâye sunuyor.

  Bilet Fiyatları: Tam: 34,00 TL, Öğrenci: 24,00 TL

  Ön bilgi:

  - Etkinlik mekanına profesyonel kamera, fotoğraf makinesi, ses  kayıt cihazı v.b. sokmak yasaktır.
  - 6 yaşından küçükler giremez,büyükler bilete tabidir.
  - Öğrenci biletleri öğrenci kimliği ile geçerlidir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı