Gündem Haberleri

  '7 büyüklüğünde deprem olacak' söylentisi

  Mehmet YENEN/SİMAV (Kütahya), (DHA)
  22.04.2009 - 13:56 | Son Güncelleme:

  KÜTAHYA’nın Simav İlçesi’nde, 17 Şubat'ta meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ardından, son birkaç günden bu yana görülen orta ve hafif büyüklükteki sarsıntılar, “7 büyüklüğünde deprem olacak” söylentilerine neden oldu. Bazı kişiler sokaklarda sabahladı.

  Simav'da 17 Şubat'ta 1 kişinin ölümüne, 2 kişinin yaralanmasına, 36 konutun zarar görmesine yol açan deprem ardından beşik gibi sallanmaya devam eden Kütahya'nın 25 bin nüfuslu ilçesi Simav'da, son birkaç gündür orta ve hafif büyüklükte çok sayıdaki deprem meydana geldi. Bu durum, halkın düzelmeye başlayan psikolojilerinin yeniden bozulmasına yol açtı. İlçede büyük deprem olacağı söylentisi kulaktan kulağa yayılırken, çok sayıda kişinin bu durumun tedirginliğini yaşadığı ifade edildi.

  Dün saat 19.02'de meydana gelen 3.2 büyüklüğündeki deprem ardından ise ‘deprem dede’ olarak bilinen Ahmet Mete Işıkara'nın Simav’da tanıdığı birkaç kişiyi arayıp, “Bu gece Simav’da 7 büyüklüğünde deprem bekliyorum. Vatandaşları uyarın. Evlerini terk etsinler. Bunun yanında Eynal Kaplıcaları İşletmesi'ni de aradım. Sıcak suların vanalarını açmalarını istedim. Yoksa Simavlı bu gece saat 22.00- 23.00 saatleri arasında meydana gelecek 7 büyüklüğündeki büyük depremle yerle bir olacak. Vatandaş kaynar sularda haşlanacak” dediği, internette de bu konuda açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.


  Asılsız söylentiler üzerine, yüksek katlı binalarda oturan bazı kişiler ile ilçede öğrenim gören üniversiteli öğrencilerin başı çektiği grup, geceyi sokakta ve araçlarda geçirdi. Tedirgin kalabalık, 22.00- 23.00 saatleri arasında olması beklenen 7 büyüklüğündeki büyük depremi bekledi. Simav’da sabah saatlerinde de deprem söylentileri devam etti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı