Gündem Haberleri

  67. günde iki anneden destek

  Mesut Hasan BENLİ Selahattin SÖNMEZ / ANKARA
  13.05.2017 - 21:36 | Son Güncelleme:

  GEZİ eylemlerinde hayatlarını kaybeden Ahmet Atakan ve Ali İsmail Korkmaz’ın anneleri Emsal Atakan ve Emel Korkmaz, KHK ile ihraç edildikleri için 67 gündür açlık grevini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak için bugün Anneler Günü’nde bir günlük açlık grevi yapacaklarını açıkladı. 

  ‘HAKSIZ İHRAÇ EDİLDİLER’

  Hürriyet’e konuşan Emsal Atakan ve Emel Korkmaz, “Bu çocukların erimelerine göz yumamayız” dedi. Gülmen ve Özakça’nın başlattığı açlık grevi bugün 67. gününe girdi. Ahmet Atakan’ın annesi Emsal Atakan, bir anne olarak haklı olan herkesin yanında olmaya çalıştıklarını belirterek özetle şöyle konuştu: “Gülmen ve Özakça’nın haksız bir şekilde ihraç edildiğini düşünüyoruz. İşlerine dönmelerine talep ediyoruz. Çocuklarımız katledildi, bu çocukların da gün gün erimelerine göz yummak istemiyoruz. Bu amaçla Anneler Günü’nde bir günlük destek grevi yapma kararı aldık. Anneler Günü’nde onların yanında olduğumuzu, mücadelelerini desteklediğimizi anlatmak istiyoruz.” Ankara Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde eylemlerine devam eden Gülmen ve Özakça’ya dün de destek ziyaretleri devam etti.  Türkiye Barolar Birliği ve Çağdaş Hukukçular Derneği üyeleri de dün anıt önüne giderek Gülmen ve Özakça’ya destek verdi. Edebiyat ve sanat dünyasından da açıklamalar geldi.

  67. günde iki anneden destek

  SAY: BİR ŞEYLER YAP TÜRKİYE

  Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk “Açlık grevlerine ilgisizlik, duyarsızlık, acımasızlık cinayettir” dedi.m Piyanist Fazıl Say sosyal medyada “İki akademisyen, Nuriye ve Semih. Açlık grevindeler. Haftalar oldu. Bir şeyler yap Türkiye” mesajını paylaştı.

  change.org internet sitesinde tarafından ‘Nuriye Gülmen ve Semih Özakça grevinizi sonlandırın, sizi seviyoruz, ölmenizi istemiyoruz’ başlığıyla imza kampanyası başlatıldı. 2  günde 3 bin 129 kişi kamyanyaya destek verdi. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı