Gündem Haberleri

  65'lik aksiyon kralı geri döndü

  Hürriyet Haber
  22.05.2008 - 13:20 | Son Güncelleme:

  Alınan bilgiye göre, ilk olarak 1981 yılında izleyicinin karşısına çıkan arkeolog Indiana Jones'un 4'üncü macerasının senaryosunu “War of the Worlds” ve “Jurassic Park” gibi filmlerin senaryosunu da yazan David Koepp kaleme aldı. Filmi, ilk 3'ünde olduğu gibi Steven Spielberg yönetti.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN

  Kamçısını elinden düşürmeyen, sağlam yumruklarıyla vurdu mu deviren, yılanlardan nefret eden, dünyayı dolaşan, fötr şapkalı, efsanevi arkeolog “Indiana Jones” rolünde yine Harrison Ford'un kamera karşısına geçtiği filmde, Shia LaBeouf, Cate Blanchett, Jim Broadbent, John Hurt ve Ray Winstone da rol aldı.

  Yapım bütçesi 185 milyon doları bulan filmde “Indiana Jones'u canlandıran Harrison Ford'u Tamer Karadağlı seslendirdi.

  İLK 3 FİLMDEN 1 MİLYAR 182 MİLYON DOLAR HASILAT

  “Indiana Jones” serisinin ilk filmi olan “Raiders of the Lost Ark/Kutsal Hazine Avcıları”, 1981 yılında gösterime girdi. Filmin kazandığı başarının ardından 1984 yılında “Indiana Jones and the Temple of Doom/Indiana Jones ve Lanetli Tapınak”, 1989'da “Indiana Jones and the Last Crusade/Indiana Jones ve Son Macera” izleyiciyle buluştu.
  96 milyon dolara mal olan ve dünya çapında 1 milyar 182 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşan 3 film, toplam 14 dalda Oscar'a aday gösterilirken, 7 dalda Oscar Ödülü'nün sahibi oldu.

  Türkiye'de 27 Kasım 1989 tarihinde gösterilmeye başlanan 3'üncü “Indiana Jones” filmini 609 bin 136 kişi izledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı