Gündem Haberleri

  62. Hükümet'ten Anıtkabir'e ziyaret

  Rıza ÖZEL
  08.09.2014 - 11:50 | Son Güncelleme:

  TBMM'de güven oylaması alan 62. Hükümet üyeleri, Anıtkabir'i ziyaret etti.

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki Bakanlar Kurulu üyeleri, hafta sonu yapılan güven oylamasının ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyeleri, yağmur altında Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün kabrine geldi.  Başbakan Davutoğlu tarafından Atatürk'ün kabrine çelenk konuldu ve saygı duruşunda bulunuldu.

  Davutoğlu ve bakanlar, törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

  Başbakan Davutoğlu, Anıtkabir özel defterine şunları yazdı:

  "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti 62. Hükümeti, TBMM'den güvenoyu alarak göreve başlamış bulunmaktadır. Hükümet üyelerimizle beraber bize bağımsız devlet bırakan bütün gazi ve şehitlerimize, insanımıza ve ülkemize hizmet eden bütün büyüklerimize şahsınızda minnet ve şükranlarımızı arz etmek için huzurunuzdayız.

  Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi, dünyanın en itibarlı ve en güçlü ülkeleri arasına katabilmek, insan hak ve özgürlüklerini tam bir demokrasiyle, insanımıza yaşatabilmek, adaletin Türkiye Cumhuriyeti'nin istinasız bütün vatandaşlarını kuşatmasını sağlayabilmek için azami gayretle çalışacağımıza, tarihin şahitliğinizde ve sizin huzurunuzda hükümetimiz adına söz veriyorum. Büyük minnet ve şükranla."

  62. hükümet daha sonra Anıtkabir merdivenlerinde fotoğraf çektirdi. Bu sırada korumaların fotoğraf karesine girmemesi için şemsiyeleri hızla uzaklaştırmaları ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı