Gündem Haberleri

  60 ‘AK it’ sözüne dava

  Umut ERDEM / ANKARA
  06.08.2014 - 01:13 | Son Güncelleme:

  TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan kanlı arbedenin artçıları dün de devam etti. Yumrukların havada uçuştuğu, tekmelerin atıldığı Genel Kurul görüşmesinin ardından, MHP ve AK Parti’den ardı ardına açıklamalar yapıldı.

  AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, herkesin sorumlu bir siyaset yapması, seviyeyi muhafaza etmesi gerektiğini belirterek, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın Twitter’dan paylaştığı “60 ak it bana saldırdı” yazısının çok sorumsuz ve tahrik edici olduğunu söyledi. Aydın, “Hukukçu arkadaşlarımız konuyla ilgili gerekli değerlendirmeyi yapıyor. AK Partili milletvekilleri, o tweet’i atan Oğan hakkında bireysel olarak manevi tazminat davası açabilirler” diye konuştu. AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ise “Kendisine avukatım aracılığıyla maddi manevi tazminat davası açıyorum. Bir milletvekili bir başka milletvekillerine ‘ak it’ diye hitap edemez” diyerek Oğan hakkında dava açacağını belirtti. MHP kanadından da AK Parti cephesine ağır eleştiriler yöneltildi.
  YANITINI ALIRLAR
  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AK Parti’nin yoklama pusulasına sahte imza attıkları iddiasında bulunarak, şunları söyledi: “Camiamıza yönelik her türlü fitne, fesat, kin ve nefret saldırıları cevabını alacaktır. Susturamayacaklar.”
  Kavgada aldığı darbelerle yaralanan Oğan ve AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de Genel Kurul’da yanlarına gelen arkadaşlarının ‘Geçmiş olsun’ dileklerini kabul etti. Oğan, “Israrla genç AKP’lilerden ‘Biz bunun hesabını soracağız’ sözleri geliyordu. Ben de ‘Sakin olun’ diyerek uyarmaya çalışıyordum. Bir anda önden, arkadan, sağdan, soldan 60 milletvekili birden bana saldırdı. Bizi korkutup sindirmeye çalışıyorlar. Bunu farklı dilden yapmaya çalışıyorlar, farklı dilden yanıtını alırlar. Bizi başkalarıyla karıştırmasınlar” diyerek yaşadıklarını paylaştı.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı