GeriGündem 6 kişiyi öldüren firari seri katil yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  40
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

6 kişiyi öldüren firari seri katil yakalandı

6 kişiyi öldüren firari seri katil yakalandı

Kayseri’de 1998-2001 yılları arasında 6 kişiyi öldüren, yargılandığı davalardan kesinleşmiş 169 yıl 7 ay hapis cezası bulunan ve Ankara’da tutulduğu yarı açık cezaevinden firar eden Hamdi Akpınar, Kayseri’de yakalandı. Yıllar önce yakalandığında kendisini ’avcı’, kurbanlarını ’av’, gasp ettiği para ve değerli eşyaları da ’av ganimeti’ olarak nitelendiren Akpınar, Kayseri Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Kurbanlarını ’Av’, kendisini ’Avcı’ olarak gördüğü ifade edilen Hamdi Kayapınar, ilk cinayetinde 14 yaşındaki kardeşini boğarak öldürdü. Kayapınar, 1998 yılı Mart ve 2001 yılı Şubat ayı arasında 6 kişiyi daha öldürdü, 4 kişiyi de öldürmeye teşebbüs etti. Yakalanarak tutuklanan ve yargılandığı Kayseri’de 2002 yılında ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Hamdi Akpınar, Kayseri ve Sivas Kapalı cezaevlerinde tutulduktan sonra infaz yasalarından yararlandırılarak son olarak Ankara Yarı Açık Cezaevi’nde tutulmaya başlandı.

KESİNLEŞMİŞ 169 YIL HAPİS CEZASI VAR

Hakkında kesinleşmiş 169 yıl, 7 ay hapis cezası bulunan Hamdi Akpınar, geçen hafta günlük izinli olarak çıktığı yarı açık cezaevine dönmeyince, ’İzin ihlali’ gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şubesi Aranan Suçlar Bürosu ekipleri firari seri katili, geçen hafta sonu Kayseri’nin Talas İlçesi’ndeki bir yakının evine giderken yakaladı. Hakkında arama kararı bulunan Hamdi Kayapınar, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak, Kayseri Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

HER ŞEY KARDEŞİNİ ÖLDÜRMESİYLE BAŞLADI

Kayseri’de 6 kişiyi öldüren, 4 kişiyi de yaralayan Hamdi Akpınar’a yargılandığı davalarda 2 kez ömür boyu hapis, bu kişilerin parasını gasp etmek suçundan 12.5 yıl, gasp amacıyla yaralamak suçundan da 2’şer kez 16 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Hamdi Kayapınar’ın ömür boyu hapis cezalarının 2’şer yılını hücrede geçirmesi hükme bağlandı. Kayapınar; Yaşar Sezer, Ali Aras, Abdullah Aslan, Memiş Dinçaslan, İbrahim Genç ve Cafer Şahin’i öldürmekten, polis memuru İlhan Duruş ve Bedrettin Duvar’ı yaralamaktan yargılandı.

Kayapınar’ın, 14 yaşındayken kıskançlık nedeniyle öz kardeşini iple boğarak öldürdüğü, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra Şartla Salıverme Yasası’ndan yararlanarak tahliye edildiği ifade edildi.

'DIŞLANDIĞIM İÇİN İNSANLARA KİN BESLİYORUM'

Kayapınar, seri cinayetlerin katil zanlısı olarak yakalandığında polise verdiği ifadede, cezaevinden çıktıktan sonra ailesi ve toplum tarafından dışlandığını, bu nedenle insanlara karşı kin beslediğini anlatmıştı. Kayapınar, öldürdüğü kişileri ’av’, gasp ettiği para ve eşyaları ’av ganimeti’ olarak gördüğünü anlatırken, kendisini de ’avcı’ diye tanımlamıştı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle