Gündem Haberleri

  6 kişinin katili tutuklandı

  Ersin ERCAN- Durmuş SEVİNDİK- Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)
  22.08.2009 - 10:13 | Son Güncelleme:

  Zonguldak'ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Çayır Köyü’nde eşi ve ailesinden 6 kişiyi katleden 22 yaşındaki Şafak Köksal, mahkemede verdiği ifadesinde eşine daha önce de kucağında 5 aylık oğlu varken ateş ederek öldürmek istediğini, ancak başaramadığını söyledi.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  KATLİAMDA HAYATINI KAYBEDENLERİN FOTOĞRAFLARI

  HAYATINI KAYBEDENLER TOPRAĞA VERİLDİ

  Kaçak maden ocaklarında işçi olarak çalışan Şafak Köksal, 2 hafta önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle evi terk ederek babaocağına dönen eşi 22 yaşındaki Ayşe Köksal ile ailesini, 5 aylık oğlu Doğu’yu kendisine göstermedikleri gerekçesiyle öldürmek için önceki gün pusu kurdu. Şafak Köksal, köye yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki Yukarıharman Mevkii’nde bulunan kendilerine ait kömür ocağından dönen Köroğlu ailesinin içinde bulunduğu kamyonetin önüne, kütük parçası ile barikat kurdu. Ağacların arasına gizlenen Köksal, önce kütük parçalarını kaldırmak için kamyonetin kasasından inen baldızları 24 yaşındaki Zülfiye ile 26 yaşındaki İlknur Köroğlu’nu, ardından da kamyoneti kullanan kayınpederi 49 yaşındaki Hüseyin Köroğlu ile yanında oturan kayınvalidesi 45 yaşındaki Havva Köroğlu’nu tabanca ile vurarak öldürdü. Şafak Köksal, kayınpederinin köydeki evine gidip, burada da eşi Ayşe Köksal ile kayınbiraderi 20 yaşındaki Aydın Köroğlu’nu av tüfeği ile öldürdü.

  AĞABEYİ İLE BİRLİKTE TUTUKLANDI

  Katliamı gerçekleştirdikten sonra köy kahvesinde jandarmayı arayarak teslim olan Şafak Köksal ile birlikte gözaltına alınan ağabeyi 23 yaşındaki İsmail ve babası İsmail Köksal dün gece Zonguldak Adliyesi’ne çıkarıldı. Mahkemede yaklaşık 4 saat ifade veren Şafak Köksal, ‘Tasarlayarak adam öldürme’, ağabeyi İsmail Köksal ise, ‘Suça yardım ve yataklık’ iddiasıyla tutuklanırken, baba İsmail Köksal tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  DAHA ÖNCE ÖLDÜRMEK İSTEDİM

  Şafak Köksal’ın, mahkemede verdiği ifadesinde eşini ve ailesini suçladığı öğrenildi. Yaklaşık 1 ay önce de evde tartıştıkları eşini, kucağında oğlu olduğu halde öldürmek istediğini söyleyen Şafak Köksal, “Öldürmek istedim, ateş ettim, ama olmadı” dedi. Eşinin evde kendisiyle hiç ilgilenmediğini ileri süren Şafak Köksal, “Karnın aç mı, tok mu? diye hiç sormazdı. Sanki ben evde yokmuşum gibi davranırdı. Çocuğumun karnını doyurur, ama beni sormazdı. Ailesi de kızlarını bana karşı dolduruyordu. Oğlumu bana göstermiyorlardı. Beni hor görüyorlardı” dedi.

  ÇAY SÖYLEDİ, JANDARMAYI ARADI

  Katliamın ardından oğlunu evden alıp annesine teslim ettiğini, daha sonra da kahveye gittiğini söyleyen Köksal, “Çok yorulmuştum. Kahveye zaten jandarmayı aramak için gittim. Çay söyledim, jandarmayı aradım” dedi.

  ONLAR BENİM ÇOCUĞUMU VURSAYDI BU KADAR CANIM YANMAZDI

  Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli 55 yaşındaki İsmail Köksal ise, iki oğlunun kelepçelenerek cezaevine götürülmesinin ardından adliye önünde DHA’ya konuştu. İsmail Köksal, “Şafak, ormanlık alanda olayı yaptıktan sonra ağabeyini telefonla arayarak durumu anlatmış. ‘Motorla gel beni al’ demiş. Yarı yolda buluşmuşlar. Motorla köye gelirken de görenler olmuş. Büyük oğlum bu yüzden suça yardım etmekle suçlanıyor” dedi. Dünürlerinin, torunlarını oğluna göstermediklerini, kayınpederinin de köyde silahla sık sık karşısına çıkarak oğlunu tahrik ettiğini iddia eden İsmail Köksal, şöyle konuştu:

  “Oğlumun böyle bir şey yapacağını tahmin etmemiştik. Hiç böyle bir şey düşünmedik. 15-20 gün sonra boşanma mahkemeleri vardı. ‘O zaman çocuğu alırız’ diyordum, ama olmadı, beklemedi. Mahkeme olmadan iş bitti.”

  Oğlunun gelinini dövmediğini, her evde olduğu gibi küçük tartışmalar yaşadıklarını anlatan İsmail Köksal, katliamda ölen Köroğlu ailesi için de, “Benim canımdı onlar. Yazık. Onlar benim çocuğumu vursaydı bu kadar canım yanmazdı. Ben bir tane gömerdim, onlar 6 tane gömdü. Ne yapalım, başa gelen çekilir” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı