GeriGündem 6. kattan düşen gazeteci Atalay öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

6. kattan düşen gazeteci Atalay öldü

Dünya Yayın Grubu bünyesindeki Globus Dergisi'nin fotoğraf editörü Fevzi Serhat Atalay, çalıştığı binanın 6. katından düşerek öldü. Atalay’ın, düştüğü mü yoksa intihar mı ettiği araştırılıyor.

Bağcılar 100. Yıl Mahallesi'nde bulunan Dünya Gazetesi binasına saat 06:30'da giriş yaptığı görülen Fevzi Serhat Atalay (33), 6. kattan yere düşerek ölmüş halde bulundu.


Atalay'ın intihar mı ettiği, yoksa kaza sonucu mu aşağı düştüğü konusunda başlatılan araştırma sürüyor.


Atalay'ın düştüğünü gören kimse olmadığını söyleyen Globus Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Atalay'ın sağlık ve ailevi problemi bulunmadığını bildirdi.    


ATALAY'IN ÖZGEÇMİŞİ


1968 yılında Üsküdar'da doğan Fevzi Serhat Atalay, 1987 yılında Söz Gazetesi'nde mesleğe başladı.


Nokta, Para, Milliyet EP, Paramatik, Tempo ve Aktüel dergilerinde ve Milliyet Gazetesi'nde foto muhabiri olarak çalışan Atalay, 1995 yılında çalışmaya başladığı 1 Numara Yayıncılık bünyesindeki Power dergisinin uzun bir dönem fotoğraf editörlüğünü yaptı.


Geçen yıl Dünya Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan Globus Dergisi'nde çalışmaya başlayan Atalay, bu dergide de fotoğraf editörlüğü görevini sürdürüyordu.


Güneydoğu Anadolu Projesi çerçevesinde Atatürk Barajı'nda fotoğrafçı olarak da çalışan Atalay, 1988 yılında aldığı Yunus Nadi Fotoğraf Ödülü'nün de aralarında bulunduğu pek çok ödülün sahibiydi.


Galatasaray Lisesi mezunu olan Atalay, birçok ulusal ve uluslararası kişisel fotoğraf sergisi de açmıştı.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle