Gündem Haberleri

  6 Hizbullahçı imza vermedi

  A.A
  12.01.2011 - 12:26 | Son Güncelleme:

  Tutukluluk süresini belirleyen Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 102. maddesinin yürürlüğe girmesiyle aralarında terör örgütü Hizbullah'ın üst düzey sorumlularının da bulunduğu 6 sanığın adli kontrol uygulaması kapsamında bugüne kadar karakola gidip imza vermediği belirlendi.

  Edinilen bilgiye göre, 3 Ocak 2011'de Diyarbakır D Tipi Cezaevinden salıverilen terör örgütü Hizbullah ana davasının sanıklarından Edip Gümüş, Cemal Tutar, Fuat Balcı, Abdulkerim Kaya, Mustafa İpek ve Şeyhmus Kinay'ın şimdiye kadar en yakındaki polis veya jandarma karakoluna giderek imza vermediği öğrenildi.
  Cumhuriyet Başsavcılığı yetkilileri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imza için karakola gitmeyen sanıklar hakkında şu ana kadar işlem yapılmadığını belirterek, “Bugün de karakola gidip imza vermezlerse sanıklar hakkında tutanak hazırlayıp Yargıtay 9. Ceza Dairesine göndereceğiz” dedi.

  Savcılık yetkilileri, sanıklar hakkında imza atmadıkları için tutuklama kararı verilip verilmeyeceğinin Yargıtay tarafından değerlendirileceğini ifade etti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı