GeriGündem 6 asker İstanbul Adliyesi'nde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

6 asker İstanbul Adliyesi'nde

“İrticayla Mücadele Eylem Planı” başlıklı belgeye ilişkin soruşturma çerçevesinde, 6 askeri personel Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine getirildi.

Ergenekon soruşturması kapsamında İstek Vakfı’na ait Poyrazköy’deki boş arazide yapılan kazılarda ele geçirilen mühimmat ve Ermeni cemaatine yönelik suikast iddialarının yer aldığı belgeye ilişkin 6 askeri personel daha soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Beşiktaş'taki adliye binasına getirildi. Ermeni cemaatine yönelik suikast iddialarına ilişkin bugün adliyeye getirilen 6 askeri personelle ile toplam 26 kişi savcılığa getirilmiş oldu.Askeri personel hakim ve savcılar tarafından kullanılan kapıdan adliye binasına alındı.

BAŞSAVCI PERSONEL HAKKINDA BİLGİ ALDI

Öte yandan Adalet Bakanlığı müfettişleri tarafından dinlettirildiği öne sürülen İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin de sabah erken saatlerde Beşiktaş’taki adliye binasına geldi. Adliyede yaklaşık bir saat kalan Başsavcı Aykut Cengiz Engin, basın mensuplarının telefonunun dinlenmesine ilişkin sorularını yanıtsız bıraktı. Başsavcı Aykut Cengiz Engin, “Bir şey yok arkadaşlar, idari işlerle ilgili, personelle ilgili görüştüm“ diyerek adliyeden ayrıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle