Gündem Haberleri

  6-7 aydır çatışma olmuyor rahat mı batıyor

  ANKARA
  26.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Demokratik Açılım” sürecini eleştirenlere sert tepki göstererek, “6-7 aydan beri Türkiye’de bir çatışmasızlık süreci var. Rahat mı batıyor birilerine?” dedi.

  Başbakanlık’ta basın toplantısı düzenleyen Arınç, özetle şunları söyledi:

  DTP’nin hatası boyunu aştı

  Kürt dendiğinde PKK’lı akla getirilirse bu Kürt kökenli vatandaşlarımıza büyük haksızlık olur, Türkiye’de bölünmeye de yol açar. Hiçbir siyasetçi Kürt kökenli eşittir PKK’lı dememelidir. İmralı ayrıdır. Cezasını çeken bir suçlu var orada. Örgüt mücadele edilen bir örgüttür. Siz bunları örgütün kucağına atarsanız, sözlerinizle ve hareketlerinizle kötü bir şey yapmış olursunuz. Yoksa DTP’nin hatası boyunu bile aştı.

  Türkiye mutlu olmaz mı

  Rahat batıyor mu birilerine? Bu travmalara yol açmış acı bir olaydır. Bu acı hatıraları konuşup gözyaşı dökeceksek o zaman bugünkü statüko devam eder. 6-7 aydan beri Türkiye’de bir çatışmasızlık süreci var. Çatışmasızlık süreci örgütün silahlı eylemden vazgeçecek bir noktaya getirse ve Türkiye’nin terörü minimize ettiği bir noktaya getirirse Türkiye bundan mutlu olmaz mı?

  Baykal negatif enerji yayıyor

  İzmir’deki olaylara sebebiyet verenler, muhalefet liderlerinin şu zamandan bu yana davranışlarıdır. Sözleri ve hareketleridir. Böyle çatışmacı bir dille siz ancak Türkiye’de ayrımcılık yapar, insanları düşman edersiniz. Allah aşkına bu Baykal’ın konuşmaları nedir böyle? Bu kadar negatif enerji yayan bir siyasi parti lideri olur mu? Karşısındakiyle yumruklaşıyor gibi, bağırıp çağırarak hançeresinin bütün gücüyle ve sadece negatif bir enerjiyle konuşan ve konuşmaktan da başka bir iş yapmayan lider olabilir mi?

  Cumhurbaşkanlığı niyetim yok

  Arınç, bir gazetecinin “Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşünüyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Çok güzel bir cumhurbaşkanımız var. Görevini de çok güzel yapıyor. Zamanı geldiğinde sorarsanız bir anlam kazanır. Şimdiden cumhurbaşkanlığı konusunu konuşmamızın bir anlamı yok. Şimdi soruyorsanız, benim böyle bir niyetim yok.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı