Gündem Haberleri

  580 milyarlık tavuk

  Hürriyet Haber
  08.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir İngiliz kadın, belediye meclisinin çevreyi kirletiyor diye yok etmek istediği tavuğunu tam 1 milyon sterline (yaklaşık 580 milyar lira) sigortaladı.

  Londra yakınlarında bir pub işleten 34 yaşındaki Paula Flight, yıllar önce minik kızının civcivken satın aldığı tavuğu neden sigortalattığını şöyle anlattı: ‘‘Köyümüzün belediye meclisi üyeleri, çiçeklere zarar veriyor bahanesiyle tavuğumu öldürmek istiyor. Bu konu, Belediye Meclisi'nin toplantısında konuşuldu ve alınan kararı ben bizzat duydum.’’

  Çiçeklere zarar veriyor diye

  ‘‘Gittiğim toplantıda, 10 kişiden oluşan Belediye Meclisi’nde Violet'in köydeki bir şehitliğin çiçeklerine zarar verdiği anlatıldı. Sonra da Violet'den nasıl kurtulacaklarını konuştular. Tavuktan nefretle söz eden Belediye Meclisi Başkanı onun öldürülmesini isteyince köy, Violet'e karşı olanlar ve savunanlar diye ikiye bölündü.’’

  Para hangi koşulda ödenecek?

  ‘‘Tavuğum bir ara pub'ın önünde bir kamyon tarafından ezilmek istendi. Ancak büyük bir şans eseri kurtuldu, yine de bu olay yüzünden artık yumurtlayamayacak. Sonunda tavuğumuzu tam 1 milyon İngiliz Sterlini'ne sigorta ettirdik. Belediye Meclisi üyeleri, Violet'i öldürür, etini yerlerse ve bu yaptıkları kanıtlanırsa sonucuna katlanmak zorundalar.’’

  Dünyanın en pahalı tavuğu

  Paula Flight, 1 milyon sterlinlik sigorta poliçesi için 2000 yılına kadar 1000 sterlin ödeyecek. Sahibesinin Londra yakınlarındaki pub'ının bahçesinde yaşayan tavuk Violet, rekor sigortalamadan sonra tüm ülkenin ilgi odağı haline geldi. Bir anda dünyanın en değerli tavuğu olan Violet'i görüntülemek için televizyonlar kuyruğa girdi. Tavuk Violet de olanları anlamış gibi bahçede artık kanatlarını kabarta kabarta dolaşıyor.

  Violet'i 4 yıldır besliyoruz

  Tavuğun sahibi Paula Flight, Hürriyet muhabirine, Violet'i 4 yıldır beslediklerini anlattı ve sorulara şu yanıtları verdi:

  Violet'i ne zaman aldınız?

  Paula Flight: 13 yaşındaki kızım Jessica 4 yıl önce ilkokul öğretmeninin verdiği ödev üzerine üç küçük civciv satın aldı. ‘‘Hayatın anlamını incelemek’’ üzere civcivleri alan Jessica iki horozu verdi ama Violet'ten ayrılamadı.

  Violet'in öldürüleceğinden neden kuşkulandınız?

  Paula Flight: Tavuğumla ilgili kararı duymak için Belediye Meclisi'nin toplantısına bizzat gittim ve kulaklarımla duydum.

  Belediye Meclis üyeleri bu olaya nasıl bakıyorlar?

  Paula Flight: Kendilerinden hiçbir yorum gelmedi. TV kameralarını, gazetecileri görüyorlar, ama hiç oralı olmamaya çalışıyorlar.

  Violet neyle besleniyor?

  Paula Flight: Sebze artıkları, bisküvi, ekmek ve mısır benzeri şeylerle.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı