Gündem Haberleri

  58 kişiyle geldiler

  Hürriyet Haber
  18.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ali Sami Yen Stadı'nda, yarın gece konser verecek olan efsanevi rock grubu Rolling Stones, önceki gece Boeing 757 tipi özel uçakla Atina'dan İstanbul'a geldi.

  Grup, aileleri, yardımcıları ve korumalarından oluşan 58 kişilik bir toplulukla İstanbul'a indi.Rolling Stones üyelerinin genellikle bu kadar kalabalık turneye çıkmadıkları, ancak ailelerinin de İstanbul'u görmek istemesi üzerine, büyük bir uçak kiraladıkları öğrenildi. Önceki gece saat 02.05'de İstanbul'a inen özel uçak, Atatürk Havalimanı C Blok VIP Salonu karşısına alındı. Uçaktan inen Mick Jagger, Charlie Watts, Ronni Wood ve Keith Richards, pasaport işlemleri bitene kadar salona alındılar. Kalabalık medya topluluğunun izlediği İngiliz grup, objektiflere verdikleri ilginç pozlarla basın mensuplarının çalışmalarını kolaylaştırdı. Ancak, Rolling Stones'un İstanbul organizasyonunu yapan Ahmet San'ın gazetecilerle tartışıp ekibindeki görevli bayanlara bağırması, ortamın gerginleşmesine neden oldu. Grubun solistleri saat 02.30'da kendilerini bekleyen limuzinlere binerken, aileleri ve yardımcıları da iki otobüsle havalimanından ayrıldı. Dünyanın birçok ülkesinde konser veren ünlü rock grubu, İstanbul'da vereceği konserle, 106 konserlik ‘‘Bridges To Babylon’’ turnesini de tamamlamış olacak.

  Atina'yı salladılar

  Bir zamanlar Yunan cunta rejiminin komünist diye sahneden indirdiği Rolling Stones, 31 yıllık aradan sonra başkent Atina'da muhteşem bir konser verdi. Biletleri tükenen konseri bu kez sadece Yunanlı rock hayranları değil, bakanlar da izledi. Atina'daki olimpik stadyumu dolduran 60 bin kişi, 1967 yılında verilen konseri izleyenlerden çok daha farklı anlar yaşadı. Rolling Stones'un, Albaylar Cuntası'nın gerçekleştirdiği darbeden birkaç ay sonra verdiği konser sırasında Mick Jagger, seyircilere kızıl karanfiller atınca, bu davranışı komünist bir jest sayan polis grubu yaka paça sahneden indirmişti.

  Takliti imkansız çok özel bilet

  Cumhuriyetin 75'inci yılı nedeniyle 19 Eylül Cumartesi akşamı İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda konser verecek olan Rolling Stones için çok özel biletler bastırıldı. D&R ve Raksotek Mağazaları'nda satılan biletlerin taklit edilmesini olanaksız kılmak için, Türkiye'de ilk defa konser biletlerinin üzerine hologram konuldu ve soğuk damga yapıldı. Ayrıca biletler zor bulunan, pahalı ve kaliteli bir kağıda bastırıldı. Tüm dünyada aynı dizaynda yapılan biletlerin üzerinde Rolling Stones'un turnesinin simgesi olan ‘‘Babil Aslanı’’ yer alıyor. 7.5, 12, 15 ve 20 milyon liradan satılan biletler Rolling Stones hayranları tarafından kapışılıyor.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı