Gündem Haberleri

  57 koca satmış

  Hürriyet Haber
  01.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fuhuş çöpçatanı cezaevinde

  Yabancı hayat kadınlarını para karşılığı Türklerle evlendiren şebeke lideri tutuklandı. Şebekenin iki yılda ‘57 formalite evlilik’’ yaptığı ortaya çıktı.

  SINIRDIŞI edilmek istemeyen yabancı hayat kadınlarına 5 bin dolar karşılığı 'formalite koca' ayarladığı iddia edilen Hüseyin Nurettin Alkan ile suç ortağı Mehmet Zerepşan tutuklandı. Şebekenin iki yılda 57 yabancı uyruklu kadını para karşılığı evlendirerek, Türk vatandaşı olmalarını sağladıkları belirlendi. Hürriyet'te geçen hafta yayımlanan 'Formalite kocalar' haberini ihbar kabul eden Ahlak Polisi, Hüseyin Nurettin Alkan'ı, Kumkapı'da düzenlediği operasyonla yakaladı. Türkiye'de rahatça fuhuş yapabilmek için Türk vatandaşı olmak isteyen kadınlara iki yıldır yardımcı olduğunu ifade eden Alkan, bu iş karşılığı 5 bin değil, 2 bin dolar aldığını söyledi. Evinde, evlendirdiği çiftlerle ilgili bilgilerin yer aldığı dosyalar bulunan Alkan, ‘‘Evlilikler tamamen yasaldı. Taraflar sadece evlendirme dairesinde bir araya geliyorlardı. İmzayı attıktan sonra birbirlerini bir daha hiç görmüyorlardı’’ dedi.

  Gelin adayı Olga

  Bu arada, evlilik için Alkan'a para veren Ukraynalı Olga Tamyenova da gözaltına alındı. Tamyenova, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 'Fuhuş çöpçatanı' Hüseyin Nurettin Alkan, şebekeye sahte belge hazırladığı belirtilen Mehmet Zerepşan'la birlikte tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi'ne gönderildi.

  Namuslu koca da suç ortağı çıktı

  ASAYİŞ Şube dedektifleri, yabancı uyruklu kadınlardan biriyle evlenen Adnan Mertoğlu'nun, Hüseyin Nurettin Alkan'ın suç ortağı olduğunu tespit ettiler. Mertoğlu'nun, kadınlara 'formalite koca' ayarlayarak, şebekenin lideri Alkan'dan her evlilik için bin dolar aldığı belirlendi. Mertoğlu'nun bu paranın 200 dolarını da kadınlarla evlenen kişilere verdiği anlaşıldı. Mertoğlu'nun geçen hafta Hürriyet'te yayınlanan haberde, ‘‘Biz namuslu yaşayan insanlarız. Karımın başka erkeklerle düşüp kalktığını düşündükçe boynuzlandığımı hissediyor ve çıldırıyorum’’ ifadesi yer almıştı. Mertoğlu aranıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı