GeriGündem 57 il AKP’nin
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

57 il AKP’nin

Yerel seçimin galibi AKP oldu. Dün yapılan yerel seçimlerde 3 Kasım seçimlerindeki oylarını artırarak çıkan AKP, 81 il merkezindeki belediye başkanlıklarının 57'sini kazandı. CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1 ve SP 1 il merkezinde belyediye başkanı çıkarırkan, Ardahan'da da bağımsız aday başkan seçildi.

İl merkezlerinde sadece Tunceli'de kadın aday seçimi kazandı. Sinop'da CHP, AKP ile son ana kadar başa baş götürdüğü seçimi 1 oy farkla aldı.

81 ilde belediye başkanı seçilenler ile partileri, aldıkları oy oranları ile o ilde bir önceki yerel seçimi kazanan parti ve aldığı oy oranı şöyle:


İLLER KAZANAN ADAY 1999'DA KAZANAN
Partisi %Partisi%
ADANA (Büyükşehir)Aytaç DurakAKP (39.8)ANAP(26.4)
ADIYAMANM. Necip BüyükaslanAKP (45.39)FP(27.0)
AFYONAbdullah KaptanAKP (50.68)MHP(31.1)
AĞRIEkrem AktaşAKP (49.84)HADEP(19.6)
AMASYAİsmet ÖzarslanAKP (47.95)MHP(24.1)
ANKARA (Büyükşehir)Melih GökçekAKP (54.84)FP(33.8)
ANTALYA (Büyükşehir)Menderes TürelAKP (33.30)CHP(21.9)
ARTVİNEmin ÖzgünCHP (45.65)CHP(30.9)
AYDINİlhami OrtekinAKP (45.40)ANAP(37.5)
BALIKESİRSabri UğurAKP (44.40)ANAP(29.5)
BİLECİKSelim YağcıAKP (37.17)CHP(42.9)
BİNGÖLHacı Keten AlpAKP (39.81)HADEP(26.6)
BİTLİSCevdet ÖzdemirAKP (28.94)FP(23.4)
BOLUAlaaddin YılmazAKP (47.27)DSP(25.8)
BURDURSabahattin AkkayaAKP (45.80)CHP(31.0)
BURSA (Büyükşehir)Hikmet ŞahinAKP (51.67)DSP(28.9)
ÇANAKKALEÜlgür GökhanCHP (46.00)CHP(24.5)
ÇANKIRIİrfan DinçAKP (57.78)MHP(44.5)
ÇORUMTuran AtlamazAKP (46.10)FP(31.3)
DENİZLİNihat ZeybekçiAKP (52.00)DYP(22.5)
DİYARBAKIR (Büyükşehir)Osman BaydemirSHP (61.0)HADEP(62.5)
EDİRNEHamdi SedefçiCHP (31.94)ANAP(30.6)
ELAZIĞM. Süleyman SelmanoğluDYP (38.0)FP(42.9)
ERZİNCANMehmet BuyrukAKP (51.33)MHP(33.5)
ERZURUM (Büyükşehir)Ahmet KüçüklerAKP (61.31)MHP(36.4)
ESKİŞEHİR (Büyükşehir)Yılmaz BüyükerşenDSP (44.76)DSP(42.9)
GAZİANTEP (Büyükşehir)Asım GüzelbeyAKP (54.70)CHP(32.0)
GİRESUNHurşit YükselAKP (37.99)CHP(31.1)
GÜMÜŞHANEMustafa CanlıMHP (35,35)MHP(33.3)
HAKKARİMetin TekçeSHP (60.70)HADEP(55.8)
ANTAKYAMehmet YeloğluAKP (50.09)CHP(25.6)
ISPARTAHasan BalamanAKP (49.67)MHP(39.5)
MERSİN (Büyükşehir)Macit ÖzcanCHP (34.06)DSP(19.4)
İSTANBUL (Büyükşehir)Kadir TopbaşAKP (45.86)FP(27.5)
İZMİR (Büyükşehir)Ahmet PiriştinaCHP (47.17)DSP(30.5)
KARSNaif AlibeyoğluAKP (48.72)ANAP(26.3)
KASTAMONUTurhan TopçuoğluMHP (48.54)MHP(29.1)
KAYSERİ (Büyükşehir)Mehmet ÖzhasekiAKP (70.24)FP(39.0)
KIRKLARELİYılmaz ŞeşenCHP (31.40)MHP(24.2)
KIRŞEHİRHalim ÇakırAKP (34.73)MHP(35.9)
İZMİT (Büyükşehir)İbrahim KaraosmanoğluAKP (51.02)CHP(40.2)
KONYA (Büyükşehir)Tahir AkyürekAKP (63.63)FP(48.5)
KÜTAHYAMustafa İçaAKP (57.59)FP(28.3)
MALATYAH. Cemal AkınAKP (50.75)MHP(36.5)
MANİSABülent KarAKP (37.82)ANAP(24.3)
KAHRAMANMARAŞMustafa PoyrazAKP (65.49)FP(36.3)
MARDİNMetin PamukçuSP (26.96)DYP(25.2)
MUĞLAOsman GürünCHP (43.10)CHP(37.2)
MUŞNecmettin DedeAKP (35.66)MHP(21.7)
NEVŞEHİRHasan ÜnverAKP (45.67)FP(30.1)
NİĞDEMümin İnanMHP (38.05)MHP(32.0)
ORDUSeyit TorulDSP (38.71)ANAP(29.1)
RİZEHalil BakırcıAKP (52.21)ANAP(48.4)
SAKARYA (Büyükşehir)Aziz DuranAKP (35.36)FP(35.9)
SAMSUN (Büyükşehir)Yusuf Ziya YılmazAKP (46.25)ANAP(28.0)
SİİRTMervan GülAKP (53.53)HADEP(38.6)
SİNOPBaki ErgülCHP (30.43)ANAP(23.4)
SİVASSami AydınAKP (50.57)FP(40.7)
TEKİRDAĞAhmet AygünAKP (32.50)ANAP(29.2)
TOKATAdnan ÇiçekAKP (47.19)FP(32.0)
TRABZONMehmet Volkan CanalioğluCHP (35.97)FP(34.3)
TUNCELİSongül Erol AbdilSHP (35.78)CHP(25.6)
ŞANLIURFAEşref FakıbabaAKP (60.35)FP(41.4)
UŞAKMesut ApaydınAKP (35.13)MHP(38.6)
VANBurhan YenigünAKP (47.62)HADEP(44.6)
YOZGATYusuf BaşerAKP (60.07)MHP(41.3)
ZONGULDAKSecaattin GoncaAKP (36.64)DSP(56.3)
AKSARAYNevzat PaltaAKP (44.31)MHP(46.9)
BAYBURTBekir ÇetinAKP (30.28)MHP(31.0)
KARAMANAli KantürkAKP (41.76)MHP(31.7)
KIRIKKALEVeli KorkmazAKP (39.18)MHP(27.9)
BATMANHüseyin KalkanSHP (73.64)HADEP(57.2)
ŞIRNAKAhmet ErtakSHP (40.86)ANAP(34.8)
BARTINRıza YalçınkayaDSP (60.38)DSP(34.1)
ARDAHANMikail KayatürkBAĞIMSIZ (26.54)DSP(27.7)
IĞDIRNurettin ArasMHP (42.19)MHP(40.2)
YALOVABarbaros H. BinicioğluAKP (30.26)ANAP(24.3)
KARABÜKHüseyin ErerAKP (57.40)DYP(24.9)
KİLİSM. Abdi BulutAKP (57.40)DSP(30.4)
OSMANİYEDavut ÇuhadarAKP (38.27)MHP(40.0)
DÜZCEMehmet KeleşAKP (63.90)FP(36.8)



KAZANAN İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI

ADANA

SEYHAN: Azim Öztürk (AKP), YÜREĞİR: Ömer Topçu: (AKP), CEYHAN: Hüseyin Sözlü (MHP), SEKE: Cuma İş (SP),  KARAİSALI: Hasan Hüseyin Kuşçu (AKP), KOZAN: Kazım Özgen (AKP), POZANTI: Yılmaz Doğan (AKP), SAİMBEYLİ: Mustafa Uyanık (AKP), TUFANBEYLİ: Mustafa Bulun (CHP), YUMURTALIK: Habib Saliç (MHP), İMAMOĞLU: Talat Sırkıntı (AKP), ALADAĞ: Yusuf Yıldız (AKP)

ADIYAMAN

ÇELİKHAN: Mustafa Bulut (AKP), GERGER: Arif Karatekin (AKP), KAHTA: Rahman Toprak (SP), SİNCİ: Mehmet Boz (SP), GÖLBAŞI: Yusuf Özdemir (DYP), TUT: Mahmut Kakuş (CHP), ÇELİKHAN: Mustafa Bulut (AKP), SAMSAT: Abdülkadir Aslan (AKP)

AFYON

HOCALAR: Celalettin Kaya (AKP), ŞUHUT: Ekrem Özsoy (CHP), BAYAT: Mustafa Arı (AKP), ÇOBANLAR: Salih Alaka (AKP), EMİRDAĞ: Lütfü İhsan Dağ (AKP), KIZILÖREN: Ali Erol (BAĞIMSIZ), SANDIKLI: Mustafa Özpınar (AKP), BAŞMAKÇI: Ali Kartçı (AKP), BOLVADİN: Ahmet Helvacı (AKP), DAZKIRI: Hüseyin Gürçam (AKP), DİNAR: Mustafa Tarlacı (AKP), EVCİLER: Şefki Karataş (DYP), İNSANİYE: Halit Aşkar (AKP), DÖGER: Ömer Düngör (AKP), İSKİHİSAR: Ceylan Kılıçaslan (MHP), SİNCANLI: Nuri Köse (AKP), SULTANDAĞI: İsmail Çelik (DYP).

AKSARAY

ORTAKÖY: Mahmut ÜTÜK (AKP), AĞAÇÖREN: Fırat Sönmez (AKP), GÜLAĞAÇ: Osman Uzun (DYP), GÜZELYURT: Kudret Özerçek (BBP), SARIYAHŞİ: Ahmet Çelik (MHP), ESKİL: Şerafettin Meral (DYP), 

AĞRI

DİYADİN: Seyfettin Yaşlı (DYP), DOĞUBEYAZIT. Mukadder Kubilay (SHP), ELEŞKİRT: Sait Yani (AKP), HAMUR: İsmet Aslan (AKP), PATNOS: Abdulhalil Taşkın (DP), TAŞLIÇAY: Salih Arslan (CHP), TUTAK: Bülent Osmanoğlu (SP).

AMASYA

GÜMÜŞHACIKÖY: İsmail Ünsal (AKP), SULUOVA: Mahmut Boz (AKP), MERZİFON: Hayati İncekul (AKP), TAŞOVA: Mustafa Korkmaz (DYP), HAMAMÖZÜ: Süleyman Şimşek (DYP), GÖYNÜCEK: Mükremin Mıtış (MHP)

ANKARA

SİNCAN: Hasan Altın (AKP), ŞEREFLİKOÇHİSAR: Ramazan Ceylan (AKP), POLATLI: Yakup Çelik (AKP), ÇAMLIDERE: Hazım Cenercan (AKP), AKYURT: Gültekin Ayantaş (AKP), BALA: İbrahim Gürbüz (MHP), ALTINDAĞ: Veysel Tiryaki (AKP), AYAŞ: Ali Başkaraağaç (CHP), BEYPAZARI: Mansur Yavaş (MHP), ÇANKAYA: Muzaffer Eryılmaz (CHP), ÇUBUK: Adem Tuğlaca (AKP), ALMADAĞ: Ömer Ağakurt (CHP), ETİMESGUT: Kemal Yılmaz (AKP), EVREN: Dursun Çekim (AKP), GÖLBAŞI: Abdülnasır Haşlak (AKP), GÜDÜR: Hüseyin Erdoğan (AKP), HAYMANA: Bünyamin Adacı (DYP), KALECİ: Orhan Benli (AKP), KAZAN: Lokman Ertürk (AKP), KEÇİÖREN: Turgut Altınok (AKP), KIZILCAHAMAM: Adem Özbekler (AKP), MAMAK: Gazi Şahin (AKP), NALLIHAN: Sefa Gür (MHP), YENİMAHALLE: Ahmet Duyar (AKP).

ANTALYA

KORKUTELİ: Adnan Uğurlu (MHP), GAZİPAŞA: Cem Burak (CHP), KAŞ: Halil Kocaer (BAĞIMSIZ), GÜNDOĞMUŞ: Mustafa Zafer Arslan (DYP), İBRADI: Muharrem Kaya (DYP), KEMER: Hasan Şeker (ANAP), SERİK: Mehmet Habalı (MHP), AKSEKİ: Osman Salih Çelikel (CHP), FİNİKE: Nail Dülgeroğlu (DYP), KUMLUCA, Hüsamettin Çetinkaya (AKP), KALE: Süleyman Topçu (DYP), ALANYA: Hasan Sipahioğlu (ANAP), MANAVGAT: Zeynel Şenol (MHP), ELMALI: Hüseyin Yazıcı (AKP).

ARTVİN

ARHAVİ: Musa Ulutaş (CHP), ŞAVŞAT: Adil Aydın (CHP), YUSUFELİ: Yusuf Sağlam (MHP), HOPA: Yılmaz Topaloğlu (ÖDP), ARDANUÇ: Yıldırım Demir (CHP), BORÇKA: Oral Küçük (MHP), MURGUL: Mehmet Yıldırım (CHP).

AYDIN

BOZDOĞAN: Tümer Apaydın (CHP), BUHARKENT: Fevzi Uzun (AKP), ÇİNE: Osman Aydın (CHP), DİDİM: Mümin Kamacı (CHP), GERMENCİK: Ali Şanlı (DYP), İNCİRLİOVA: Yahya Ümit Orbay (CHP), KARACASU: Emin Mete (AKP), KARPUZLU:  Hayrettin Anmak (AKP), KOÇARLI: Cengiz Şen (CHP), KÖŞK: Yalçın Taç (DYP), KUŞADASI: Fuat Akdoğan (AKP), KUYUCAK: Ulvi Akoğlu (CHP), NAZİLLİ: Esat Ergüler (DYP), SÖKE: Necdet Özekmekçi (CHP), SULTANHİSAR: Fazıl Törün (MHP), YENİPAZAR: Zafer Savcı (AKP)

BALIKESİR

AYVALIK: Hasan Bülent Türközen (CHP), BALYA: Kemal Çavdar (AKP), BİGADİÇ: Davut Uzuner (ANAP), DURSUNBEY: Mehmet Ruhi Yılmaz (AKP), KEPSUT: Kemal Barak (AKP), SINDIRGI: Ekrem Yavaş (AKP), SUSURLUK: İsmail Güneş (AKP), MARMARA: Recep Gülmüş (AKP), GÖMEÇ: Naim Kocabıyık (AKP), BANDIRMA: Cemal Öztaylan (AKP), EDREMİT: Yunus Bozbey (AKP), ERDEK: Hüseyin Sarı AKP), GÖNEN: Hüseyin Yakar (AKP), HAVRAN: Mustafa İrtürk (ANAP), İVRİNDİ. Recai Baytar (AKP), KEPSUT: Kemal Barak (AKP), MANYAS: Necmi Çetin (ANAP), SAVAŞTEPE: Gürkan Kurtbaş (AKP),

BATMAN:

BEŞİRİ: Burhan Kurhan (SHP), HASANKEYF: Abdülvahap Kuğsen (DYP), SASON: İrfan Arslan (AKP), GERCÜŞ: Esat Üner (SHP)

BİLECİK

SÖĞÜT: Halil Aydoğdu (MHP), BOZHÖYÜK: Ahmet Berberoğlu (MHP), GÖLPAZARI: İsmail Özmay (DYP), OSMANELİ: Mustafa Çetintaş (AKP), PAZARYERİ: Hikmet Öztürk (CHP), YENİPAZAR: Mehmet Ünal (CHP), İNHİSAR: Hüseyin Ekiz (AKP).

BİNGÖL

KİĞI: Coşkun Güven (CHP), ADAKLI: Sacit Almalı (AKP), SOLHAN: Niyazi Çavuşoğlu (DYP), GENÇ: M.Hadin Topraktan (AKP), KARLIOVA: Muzaffer Gölen (AKP), YAYLADERE: Haşim Akyürek (AKP), YEDİSU: Cemal Kırtay (BAĞIMSIZ)

BİTLİS

TATVAN: Mehmet Emin Peker (AKP), AHLAT: Mevlüt Gülmez (AKP), GÜROYMAK: Hüseyin Mutlu (AKP), HİZAN: Servet Özdemir (AKP), MUTKİ: Birhan Güllübardak (AKP), ADİLCEVAZ: Selim Arıkbaş (SP),

BOLU

YENİÇAĞA: Ömer Sayın (AKP), GEREDE: Ömer Baygın (AKP), GÖYNÜK: Abdülkadir Yılman (AKP), MUDURNU: Metin Soygür (AKP), DÖRTDİVAN: Mehmet Aynagöz (DYP), KIBRISÇIK: Kemal Aktaş (AKP), SEBEN: Süleyman Özbağ (AKP), MENGEN: Yurdakul Eröz (CHP)

BURDUR:

ÇALDIR: Mustafa Uysal (AKP), TEFENLİ: Metin Işıldar (MHP), KARAMANLI: İsmet Mergen (AKP), AĞLASUN: Vedat Eraslan (AKP), ALTINYAYLA: Ali Serttaş (AKP), BUCAK: Arsal Sarı (DYP), ÇELTİKÇİ: Ali Yücel (AKP), KEMER: Durmuş Erden (AKP), YEŞİLOVA: Yunus Tokgöl (AKP), GÖLHİSAR: Mehmet Yavuzer (AKP),

BURSA

MERKEZ: Yıldırım Özgenkeskin (AKP), HARMANCIK: Ahmet Tufan (CHP), İNEGÖL: Alinur Aktaş (AKP), YENİŞEHİR: Hamdi Cingil (AKP), ORHANELİ: İrfan Tatlıoğlu (AKP), BÜYÜKORHAN: Mehmet Acaroğlu (DYP), KELES: Mustafa Bektaş (AKP), İZNİK: Kadri Eryılmaz (AKP), GEMLİK: Mehmet Turgut (AKP), MUDANYA: Erol Demirhisar (ANAP), NİLÜFER: Mustafa Bozbey (CHP), KARACABEY: Ergün Koç (DYP), GÜRSU: Orhan Özcü (AKP), KESTEL: Yener Acar (AKP), MUSTAFAKEMALPAŞA: Hayri Öztetikler (ANAP), OSMANGAZİ: Yusuf Korkusuz (AKP),

ÇANAKKALE

AYVACIK: Mehmet Ünal Şahin (AKP), BAYRAMİÇ: İsmail Salim Timur (CHP), BİGA: Mehmet Özkan (AKP), BOZCAADA: Mustafa Mutay (ANAP), ÇAN: Ali Sarıbaş (CHP), ECEABAT: Adem Ejder (ANAP), EZİNE: Mustafa Kemal Cengiz (MHP), GELİBOLU: Cihat Bingöl (ANAP), GÖKÇEADA: Halil Rüştü Akgün (MHP), LAPSEKİ: Kamil Özer (AKP), YENİCE: Veysel Acar (AKP)

ÇANKIRI:

ATKARACALAR: Ahmet Ulusoy (Bağımsız), BAYRAMÖREN: Yüksel Baloğlu (MHP), ÇERKEŞ: Mehmet Kiraz (DYP), ELDİVAN: Hüseyin Kantaş (AKP), ILGAZ: Cevdet Çetin (AKP), KURŞUNLU: İbrahim Doğu (MHP), KIZILIRMAK: Hacı Doğan (MHP), KORGUN: Halil Öz (AKP), ORTA: Halil Akpınar (AKP), ŞABANÖZÜ: Ali Çapçı (AKP), YAPRAKLI: Ali Haseki (AKP)

ÇORUM

ALACA: Fuat İstanbullu (MHP), DODURGA: Mustafa Aydın (AKP), SUNGURLU: Ahmet Karaçit (AKP), ORTAKÖY: Hacı Ömer Atak (CHP), OSMANCIK: Emin Serdar Kurşun (AKP), MECİTÖZÜ: Ahmet Selçuk Aksoy (CHP), BAYAT: Mehmet Şimşek (AKP), BOĞAZKALE: Ali Rıza Soysat (AKP), KARGI: Ahmet Hamdi Akpınar (DYP), İSKİLİP:Orhan Öztürk (AKP), LAÇİN: Muammer Çam (AKP), OĞUZLAR: Ali Uyanık (AKP), UĞURLUDAĞ: Mehmet Kiday (DYP)

DENİZLİ

ACIPAYAM: Sefer Demir (DYP), BABADAĞ: Ali Helvacı (AKP), BEYAĞAÇ: İsmail Eliuz (AKP), BOZKURT: Saim Sağdıç (CHP), BULDAN: Temel Başbuğ (MHP), ÇAMELİ: Cengiz Yılmaz (AKP), ÇARDAK: Hüseyin Ekecan (AKP), ÇİVRİL: Ahmet Ateş (AKP), GÜNEY: Halit Gürbüz (CHP), SARAYKÖY: Orhan Karaköse (CHP), SERİNHİSAR: Hüseyin Gemi (CHP), TAVAS: Bayram Sarun (MHP)

DİYARBAKIR

BİSMİL: Şükran Aydın (SHP), ÇINAR: Vecdi Arzu (AKP), EĞİL: Şükrü Karakaş (DYP), HANİ: Celal Kayhan (AKP), HAZRO: Hamit Ergin (SHP), KOCAKÖY: Mehmet Kaya (SHP), DİCLE: Abdullah Akgengin (SHP), ERGANİ: Nadir Bingöl (SHP), ÇERMİK: Mehmet Akdağ (DSP), ÇÜNGÜŞ: Mehmet Geçit (CHP), KULP: Mahmut Zengin (AKP), LİCE: Şeyhmus Bayhan: (SHP), SİLVAN: Fikret Kaya (SHP),

EDİRNE

HAVSA: Recep Özen (DYP), İPSALA: Emin Başaran (MHP), KEŞAN: Mehmet Özcan (CHP), LALAPAŞA: Ali Osman Uzman (AKP), UZUNKÖPRÜ: Ercan Çobanoğlu (DYP), MERİÇ: Erol Dübek (CHP), SÜLOĞLU: İsmet Balin (CHP), ENEZ: Mustafa Sünnetçi (CHP)

ELAZIĞ

SİVRİCE: Hasan Karabulut (DYP), ALACAKAYA: İlhami Sancer (DYP), PALU: Mahmet Sait Bağoğlyu (AKP), ARICAK: Mehmet Ali Aytekin (AKP),  AĞIN: Mustafa Yentürk (AKP), KARAKOÇAN: Nurettin Aslan (DYP), KEBAN: Ramazan Çelik (MHP), PALU: M. Sait Dağoğlu (AKP), MADEN: Orhan Yavuz (AKP), KOVANCILAR: Bekir Yanılmaz (SP) BASKİL: Bilal Özbey (AKP)

ERZİNCAN

KEMALİYE: Mustafa Haznedar (AKP), İLİÇ: Ahmet Ramazan Baran (DYP), ÇAYIRLI: Fevzi Kılıç (AKP), KEMAH: Şükrü Balcı (AKP), REFAHİYE: Bedir Dumanlı (AKP), TERCAN: Hasan Korkmaz (AKP), ÜZÜMLÜ:Ensari Tülügöz (AKP), OTLUKBELİ: Enver Şahin (GP),

ERZURUM

OLUR: Rüstem Polat (BAĞIMSIZ), PASİNLER: Selami Teymür (AKP), PAZARYOLU: Recep Kaplan (AKP), TEKMAN: Yakup Doğan (AKP), TORTUM: Hasan Çakmak (AKP), AŞKALE: Ahmet Yaptırmış (AKP), ÇAT: Mirza Kurt (DYP),  HINIS: ALi Eren (AKP), ILICA: İsmail Efe (AKP), İSPİR: Osman Çakır (BAĞIMSIZ), ŞENKAYA: Görbil Özcan (AKP), UZUNDERE: Halis Özsoy (AKP), DADAŞKENT: Vahdettin Yayla (AKP), YAKUTİYE: Fahrettin Atınç (AKP), KARAÇOBAN: Alican Kocakaya (CHP), KARAYAZI: Celal Şaka (DYP), KÖPRÜKÖY: Cahit Karasu (CHP), NARMAN: Ahmet İşleyen (MHP), OLTU: İbrahim Zeyrek (AKP), HOROSAN: Hatem bastem (AKP).

ESKİŞEHİR

MİHALIÇÇIK: Yusuf Kavaklı (AKP), MİHALGAZİ: Mehmet Emin Şen (AKP), SARICAKAYA: Ali Kahya (DYP), SEYİTGAZİ: Arif Ünal (DYP), ALPU: Mustafa Gökçe (DYP), BEYLİKOVA: Hasan Tezer (CHP), ÇİFTELER: Süleyman Bozdağ (MHP), GÜNYÜZÜ: Kadir Kılıçal (BBP), HAN: Şaban Başaran (AKP), İNÖNÜ: İsmail Karaköse (CHP), MAHMUDİYE: Sabri Avcı (AKP), SİVRİHİSAR: Yaşar YURTTAŞ (AKP)

GAZİANTEP

OĞUZELİ: Mehmet Bozkır (AKP), ARABAN: Hasan Doğru (CHP), NİZİP: Hacı Fevzi Akdoğan (AKP), NURDAĞI: Orhan Yılmaz (AKP), YAVUZELİ: Ali Sakar (AKP), OĞUZELİ: MEhmet Başkır (AKP), ISLAHİYE: Mehmet Uludağ (AKP), KARKAMIŞ: Nuh Kocaaslan (CHP)

GİRESUN

ALUCRA: İbrahim Bıyıkçı (MHP), ESPİYE: Erol Karadere (AKP), GÖRELE: Ertuğrul Melikoğlu (AKP), EYNESİL: Coşkun Somuncuoğlu (BAĞIMSIZ), GÜCE: Osman Karabatak (AKP), DOĞANKENT: Nazmiye Kabadayı (AKP), TİREBOLU: Burhan Takır (CHP), ÇANAKÇI: Sabahattin Şenel (MHP), ŞEBİNKARAHİSAR:Lütfullah Akdoğan (AKP), KEŞAP: Mehmet Emür (AKP), ÇAMOLUK: Cemil Uzun (AKP), BULANCAK: Kadir Aydın (AKP), DERELİ: Muzafer Karakayalı (CHP), PİRAZİZ: Hasan Şenel (DYP), YAĞLIDERE: Şevket Kaya (MHP).

GÜMÜŞHANE

KÖSE: Nusrettin Kesler (DYP), KÜRTÜN: Aslan Kılıç (ANAP), TORUL: Selami Bostan (MHP), KELKİT: Muammer Duran (AKP), ŞİRAN: Hüseyin koyunoğlu (AKP).

HAKKARİ

ŞEMDİNLİ: Hurşit Tekin (SHP), ÇUKURCA: Mehmet Yaşar Turan (AKP), YÜKSEKOVA: Salih Yıldız (SHP)

HATAY

ALTINÖZÜ: Mehmet Cavit Alkan (AKP), KUMLU: Rıfat Akkuyu (AKP), HASSA: Selahattin Kocaman (AKP), ERZİN: Mehmet Güven (CHP), YAYLADAĞI: Tayfun Kızılkaya (AKP), BELEN: Mustafa Seydi Evren (AKP), DÖRTYOL: Bilgehan Aksoy (AKP), KIRIKHAN: İsmail Turhan (AKP), REYHANLI: Hüseyin Şanverdi (AKP), SAMANDAĞ: Ali Terzi (CHP)

IĞDIR

KARAKOYUN: Ali Deliktaş (AKP)

ISPARTA

EĞİRDİR: Ömer Şengöl (DYP), AKSU: Adnan Demir (AKP), ATABEY: Tevfik Atasoy (AKP), GELENDOST: Mehmet Sezgin (AKP), GÖNEN: Özcan Kesmes (AKP), KEÇİBORLU: İsmail Maçıka (MHP); SEMİRKENT: Süleyman Dönmez (MHP), SÜTÇÜLER: Hüseyin Müftüoğlu (AKP), ULUBORLU: Mehmet Ünverdi (AKP), ŞARKİKARAAĞAÇ: Mevlüt Özdemir (DYP), YENİŞARBADEMLİ: Musa Macit (AKP), YALVAÇ: Yalçın Buldurcu (AKP),

MERSİN:

SİLİFKE: Bayram Ali Öngel (MHP), TARSUS: Burhanettin Kocamaz (MHP)

İSTANBUL

AVCILAR: Mustafa Değirmenci(CHP),  BAĞCILAR: Feyzullah Kıyıklık(AKP), BAHÇELİEVLER: Osman Develioğlu  (AKP), BAKIRKÖY: Ateş Ünal Erzen (CHP), BAYRAMPAŞA: Hüseyin Bürge(AKP),   BEŞİKTAŞ: İsmail Ünal (CHP),BEYKOZ:  Muharrem Ergül(AKP),BEYOĞLU: Ahmet Misbah Demircan   (AKP), BÜYÜKÇEKMECE: Hasan Akgün  (ANAP), BÜYÜKŞEHİR: Kadir Topbaş  (AKP), ÇATALCA: İsmail İp (ANAP),  EMİNÖNÜ: Nevzat Er(AKP),    ESENLER:  Mehmet Öcalan(AKP),   EYÜP: Ahmet Genç(AKP),   FATİH: Mustafa Demir(AKP),  GAZİOSMANPAŞA:  Erhan Erol(AKP),   GÜNGÖREN: Şakir Yücel Karaman(AKP), KADIKÖY: Selami Öztürk(CHP), KAĞITHANE: Fazlı Kılıç(AKP),   KARTAL: Arif Dağlar(AKP),   KÜÇÜKÇEKMECE:  Aziz Yeniay(AKP),   MALTEPE: Fikri Köse(AKP),   PENDİK: Erol Kaya(AKP),  SARIYER: Yusuf Tülün(AKP), SİLİVRİ: Hüseyin Turan(AKP),   SULTANBEYLİ: Alaettin Ersoy(AKP),   ŞİLE: Can Tabakoğlu(AKP),   ŞİŞLİ: Mustafa Sarıgül(CHP),TUZLA: Mehmet Demirci(AKP),   ÜMRANİYE: Hasan Can(AKP),   ÜSKÜDAR: Mehmet Çakır(AKP),  ZEYTİNBURNU: Murat Aydın(AKP),  ADALAR: Coşkun Özden (ANAP),

İZMİR

BALÇOVA: Mehmet Ali Çalkaya (CHP), BORNOVA: Aziz Kocaoğlu (CHP), BUCA: Cemil Şeboy (AKP), ÇİĞLİ: Ensari Bulut (CHP), GAZİEMİR: Adnan Yüksel (AKP), GÜZELBAHÇE: Ertan Avkıran (CHP), KARŞIYAKA: Cevat Durak (CHP), KONAK: Muzaffer Tunçağ (CHP), NARLIDERE: Abdül Batur (CHP), ALİAĞA: Tansu Kaya (AKP), BAYINDIR: Alaaddin Çapuk  (ANAP), BERGAMA: Raşit Ülger (AKP), BEYDAĞ: Muhsin Pulcu (DYP), ÇEŞME: Faik Tütüncüoğlu (CHP), DİKİLİ: Osman Özgüven (SHP); FOÇA: Gökhan Demiray (CHP), KARABURUN: Hamza Serdar Yasa (CHP), KEMALPAŞA: Yakup Karaca (AKP), KINIK: Süleyman Kaya (CHP), KİRAZ: İsmet Korkmaz (CHP), MENDERES: Ergün Özgün (CHP), MENEMEN: Tahir Şahin (CHP), öDEMİŞ: Mahmut Badem (AKP), SEFERİHİSAR: Hamit Nişancı (ANAP), SELÇUK: Vefa Ülgür (CHP), TİRE: Mehmet İçelli (AKP), TORBALI: Ramazan İsmail Uygur (CHP), URLA: Selçuk Karaosmanoğlu (ANAP)

KAHRAMANMARAŞ

ANDIRIN: Baki Tezcan (AKP), PAZARCIK: Memiş Özdal (CHP), ELBİSTAN: Abdullah Paksoy (MHP), AFŞİN: İrfan Gedikbaşı (AKP), TÜRKOĞLU: Mustafa Taşhan (AKP), GÖKSUN: Ramazan Hurç (AKP), NURHAK: Ahmet Akkuş (CHP), EKİNÖZÜ: Erol Üstün (MHP), ÇAĞLAYANCERİT: Küçük Mehmet Yıldızlı (AKP),

KARAMAN

BAŞYAYLA: Mustafa Kara (MHP), AYRANCI: Tahir Gezgin (AKP), ERMENEK: Uğur Sözkesen (MHP), SARIVELİLER: Salih Düzenli (AKP),

KARS

ARPAÇAY: Cengiz Çobanoğlu (AKP), DİGOR: Hikmet Özyümlü (AKP), SELİM: İlhan Çiftçi (DYP), AKYAKA: Bulut Öztürk (AKP), KAĞIZMA: Osman Nithan Yüce (AKP), SARIKAMIŞ: İlhan Özbilen (AKP), SUSUZ: Ahmet Ünderen (DYP).

KASTAMONU

ABANA: Şevket Yozkan (CHP), HANÖNÜ: Orhan Özalp (AKP), İNEBOLU: İdris Güleç (AKP), KÜRE: Kemal Engin Ayrancı (ANAP), BOZKURT: Engin Cambaz (AKP), CİDE: Necdet Demir (DYP), DEVREKANİ: Mümtaz Aliustaoğlu (AKP), AĞLI: Sami Mangaloğlu (AKP), ARAÇ: Bahtiyar Yaşar (CHP), ÇATALZEYTİN: İhsan Musa Oğuz (AKP), SEYDİLER: Mehmet Şahin (AKP), İHSANGAZİ: Numan Oğuzlu (MHP), TAŞKÖPRÜ: Hasan Altan (AKP), TOSYA: Sait Gülabacı (AKP), DOĞANYURT: Nurullah Kayıran (MHP), PINARBAŞI: Halil Sarımeşe (MHP), DADAY: Kadir Er (CHP),  AZDAVAY: Osman Nuri Civelek (AKP), ŞENPAZAR: Mustafa Ertem (AKP),

KARABÜK

SAFRANBOLU: Nihat Cebeci (AKP),

KAYSERİ

SARIOĞLAN: İsmail Çelebi (AKP), ÖZVATAN: Nurettin Almak (AKP), YEŞİLHİSAR: Abdülkadir Akdeniz (AKP), HACILAR: Ahmet Herdem (AKP), SARIOĞLAN: İsmail Çelebi (AKP), FELAHİYE: Gürsel Kısır (CHP), İNCESU: Zekeriya Karayol (AKP), YAHYALI: Yakup Tezcan (AKP), SARIZ: Hasan Aktürk (AKP), PINARBAŞI: Servet Mucuk (AKP), TOMARZA: Yusuf Teke (AKP), AKKIŞLA: Ahmet Tuncel (AKP), BÜNYAN. Ahmet Yaşar Toktaş (AKP), DEVELİ: Recep Özkan (AKP), TALAS: Rıfat Yıldırım (AKP), KOCASİNAN: Bekir Yıldız (AKP), MELİKGAZİ: Memduh Büyükkılıç (AKP),

KIRKLARELİ

VİZE: Selçuk Yılmaz (DYP), BABAESKİ:Haluk Tezsezer (CHP), KOFÇAZ: Nihat Öztürk (CHP), LÜLEBURGAZ: Emin Halebak (DSP), PEHLİVANKÖY: Hüseyin Açıkel (AKP), PINARHİSAR: Mehmet Kaplı (DYP), DEMİRKÖY: Kamer Tuna (DYP),

KIRŞEHİR:

AKPINAR: Şükrü Turgut (CHP), AKÇAKENT: Bilgin Dağ (AKP), ÇİÇEKDAĞI:  Cahit İşler (AKP), BOZTEPE: İbrahim Öz (MHP), KAMAN: Turgut Arslan (AKP), MUCUR:  Atılgan Yılmaz (AKP)

KOCAELİ

BEKİRPAŞA: Abdullah Köktürk (AKP), GÖLCÜK:Mehmet Ellibeş (AKP), KÖRFEZ: Yunus Pehlivan (AKP), GEBZE: İbrahim Pehlivan (AKP), DERİNCE:Haydar Bulut (AKP), KARAMÜRSEL: İsmail Yıldırım (DYP), KANDIRA: Mustafa Öğren (CHP), SARAYBAHÇE: Halil Vehbi Yenice (AKP)

KONYA

KARATAY: Mehmet Hançerli (AKP), MERAM: Refik Tuzcuoğlu (AKP), SELÇUKLU: Adem Esen (AKP), SEYDİŞEHİR: İbrahim Halıcı (AKP), EREGLİ: Ahmet Özdoğan (AKP), AKŞEHİR: Mustafa Baloğlu (AKP), HALKAPINAR: Hasan Hüseyin Mülazımoğlu (AKP),  EMİRGÖZÜ: Ali Rıza Koçak (AKP), YALIHÜYÜK: İbrahim Yıldız (SP), TAŞKENT: Abdülbaki Acet (AKP), TUZLUKÇU: Fuat Şahin (AKP), DERBENT: Hamdi Acar (AKP), AHIRLI: Mehmet Taşan (AKP), BOZKIR: Mehmet Akif Ülker (BAĞIMSIZ), AKÖREN: Tahir Dinç (AKP), ALTINEKİN: Sırrı Özdemir (AKP), CİHANBEYLİ: Nuri Ünalan (AKP), ÇELTİK: Tahsin Zuhal (AKP), ÇUMRA: Nasır Ersöz (AKP), GÜNEYSINIR: Zeynel Abidin Şanlı (AKP), KADINHANI: Mustafa Koyuncu (AKP), KARAPINAR: Mehmet Mugayitoğlu (AKP), SARAYÖNÜ: Ali Özmen (AKP), KULU: Ahmet Yıldız (AKP), YUNAK: Hasan Ürün (AKP), HÜYÜK: Ahmet Temiz (MHP)

KÜTAHYA

ALTINTAŞ: Ferit Karabulut (AKP), DOMANİÇ: Yakup Yardımcı (AKP), HİSARCIK: Nihat Helvacı (AKP), PAZARLAR: Ahmet Torun (AKP), TAVŞANLI: Ali İhsan Çakır (AKP), EMET: Cemal Öztürk (AKP), GEDİZ: Mehmet Ali Sarıoğlu (AKP), ÇAVDARHİSAR: İsmail Tanrıverdi (CHP), SİMAV: Rıza Özdemir (AKP), ASLANATA: Asaf Akar (AKP), DUMLUPINAR: Derviş Kavak (AKP), ŞAPHANE: Ramazan Yeşildeniz (DYP),

MALATYA

KULANCAK: Muharrem Yıldız (CHP) HEKİMHAN: Vahit Mutlu (CHP),YEŞİLYURT: Mehmet Kavuk (AKP), ARGUVAN: Mehmet Kızılay (ANAP), PÖTÜRGE: Necdet Ayaydın (CHP), BATTALGAZİ: Selahattin Gürkan (BAĞIMSIZ), YAZIHAN: Ali Kaya (AKP), AKÇADAĞ: İbrahim Koşar (AKP), ARAPKİR: Halit Konukçu (AKP), DARENDE: mehmet Önal (AKP), DOĞANYOL: Mehmet Gülbey (AKP), DOĞANŞEHİR :Hanifi Bayram (AKP), KALE: Elkama Temur (SP), YAZIHAN: Ali Koyu (AKP), YEŞİLYURT: Mehmet Kavuk (AKP)

MANİSA:

AHMETLİ: Cemal Sözüer (CHP), AKHİSAR: Salih Hızlı (AKP), ALAŞEHİR:  Kadir Daş (MHP), DEMİRCİ: Mithat Erşahin (AKP), GÖLMARMARA: Nihat Ağaçdiken (AKP), GÖRDES: İbrahim Emre (MHP), KIRKAĞAÇ: Rıza Kayadipli (DYP), KÖPRÜBAŞI: Ahmet Kışla (AKP), KULA: Halil Güçlü (DYP), SALİHLİ: Mustafa Uğur Okay (CHP), SARIGÖL: Ömer Karcı (CHP), SARUHANLI: Hüseyin Yaralı (AKP), SELENDİ: Mürsel Uçan (AKP), SOMA: Hasan Ergene (AKP), TURGUTLU: Mustafa Serhat Orhan (AKP)

MARDİN

YEŞİLLİ: Enver Sağlam (AKP), KIZILTEPE: Cihan Sincar (SHP), MAZIDAĞI: Nuran Atlı (SHP), ÖMERLİ: Servet Cemiloğlu (DYP), NUSAYBİN: Mehmet Tarhan (SHP), DARGEÇİT: Süleyman Anık (SHP), MİDYAT: Şeyhmus Nasıroğlu (DYP), DERİK:  Ramazan Kapar (SHP), SAVUR: Şerif Eşref Ayaz (DYP),

MERSİN

ANAMUR: Suphi Alp (CHP), AYDINCIK: Ahmet Bahar (CHP), BOZYAZI: Gürsel Kavun (MHP), TARSUS: Burhanettin Kocaman (MHP), ÇAMLIYAYLA: Yusuf Öcalır (AKP), GÜLNAR: Ahmet Günel (MHP), ERDEMLİ: Musa Mutlu (AKP), MUT: Selahattin Aslan( Bağımsız),

MUĞLA

BODRUM: Mazlum Ağan (CHP), DALAMAN: Beyhan Korkut (AKP), DATÇA: Erol Karakullukçu (CHP), KAVAKLIDERE: Nuray Bozyer (AKP), KÖYCEĞİZ: Salih Erbay (CHP), MARMARİS: Ali Acar (CHP), MİLAS: Fevzi Topuz (CHP), ORTACA: Salih Özdemir (AKP), ULA: Ümit Karaaslan (CHP), YATAĞAN: Hasan Haşmet Işık (CHP), FETHİYE: Behçet Saatçi (MHP),

MUŞ

HASKÖY: Zihni Sayan (GP),  BULANIK: Nasır Aras (SHP), KORKUT: Hatem Akpolat (SHP), VARTO: Demir Çelik (SHP), MALAZGİRT: Mehmet Tayyip Kahramaner (SHP).

NEVŞEHİR

ACIGÖL: İsmail Çavuşoğlu (AKP), AVANOS: Mustafa Körükçü (AKP), DERİNKUYU: İbrahim Ertaş (AKP), GÜLŞEHİR: Erol Ünlüsoy (MHP), KOZAKLI: Erdoğan Çelik (AKP), ÜRGÜP: Bekir Ödemiş (CHP), HACIBEKTAŞ: Ali Rıza Selmanpakoğlu (BAĞIMSIZ)

NİĞDE

ULUKIŞLA: Hacı Avşar (CHP), ÇAMARDI: Yaşar Pınar (AKP), ÇİFTLİK: Rahmi Tekin (ANAP), ALTUNHİSAR: Erdol SARI (AKP), BOR: Yavuz Can (MHP)

ORDU

AKKUŞ: Lütfi Efil (AKP), ÇAMAŞ: Mahmut Ayparçası (AKP), FATSA: Hüseyin Anlayan (AKP), PERŞEMBE:  Selami Çarkal (AKP),  ÜNYE: Ahmet Arpacıoğlu (AKP), KORGAN: Mahmut Ali Akkiraz (AKP), ÇAYBAŞI: Zekeriya Sarıkoca (AKP). İKİZCE: Birol Kaygı (MHP), AYBASTI:Fehmi Küpçük (ANAP), ÇATALPINAR: Muhasin Eriş (AKP), GÖLKÖY: Recep Karaahmetoğlu (CHP), GÜRGENTEPE: Selim Ölmez (DSP), KABADÜZ: Temel Duran (MHP), KABATAŞ: Recep Ali Cansu (Bağımsız), KUMRU: Hicabi Civelek (AKP), MESUDİYE: Ahmet Baki Yılmaz (CHP), PERŞEMBE: Selami Çarkçı (AKP), ULUBEY: Akif Atlı (AKP), GÜLYALI: Uğur Cörüt (AKP),

RİZE

ÇAMLIHEMŞİN: Yaşar Metin Kesimal (AKP), GÜNEYSU: Ahmet Minder (AKP), İKİZDERE: Hasan Kösoğlu (AKP), FINDIKLI: Adnan Özbalaban (AKP),  KALKANDERE: Nihat Çolak (AKP), İYİDERE: Ahmet Mete (AKP), ARDEŞEN: Mümtaz Sinan (AKP), PAZAR: Hikmet Hatırnaz (CHP), HEMŞİN: Başar Cumbur (CHP), ÇAYELİ: Rıza Çakır (AKP), DEREPAZARI: Şaban Falça (AKP).

SAKARYA

FERİZLİ: Hüseyin Kaşkaş (AKP), AKYAZI: Yaşar Yazıcı (AKP), HENDEK: Ali İnci (AKP), KOCAALİ: Zeynel Dal (DYP), KAYNARCA: Tuncay Aydın (DYP), PAMUKOVA: Feridun Turan (AKP), GEYVE: Mehmet Kır (MHP), KARASU: Ahmet Genç (AKP), TARAKLI: Tacettin Özkaraman (AKP), SAPANCA: İbrahim Uslu (AKP), KARAPÜRÇEK: Mehmet Çoruhlu (GP), SÖĞÜTLÜ: Ertuğrul Özcan (AKP)

SAMSUN

ONDOKUZMAYIS: Yılmaz Erel (DYP), ATAKUM: Adem Bektaş (AKP), ALAÇAM: Fırat Anarat (CHP), ASARCIK: İbrahim Yüce (AKP), AYVACIK: Erkan Avcı (MHP), ÇARŞAMBA: Hüseyin Dündar (AKP), BAFRA: Şükrü Neiş (AKP), HAVZA: Murat İkiz (AKP), TERME: Ahmet Hamdi Yirmibeşoğlu (AKP), VEZİRKÖPRÜ: Osman Özer (AKP), 19 MAYIS: Yılmaz Erel (DYP), SALIPAZARI: Hasan Düzenli  (MHP), TEKKEKÖY: Musta           fa Yücel (DYP), YAKAKENT: Radi ŞEn (AKP), KAVAK: Bahri Kesici (AKP), ÇARŞAMBA: Hüseyin Dündar (AKP), ATAKUM: Adem Bektaş (AKP), İLKADIM: Erdoğan TOK (AKP), CANİK: Osman Genç (AKP), GAZİ: Süleyman Kaldırım (AKP)

SİİRT

AYDINLAR: Muhsin Çelebi (DYP), PERVARİ: A.Rahman Dündar (AKP), ŞİRVAN. Necat Çellek (AKP), BAYKAN: M. Ali Erol (DYP), ERUH: Abdülhamit Nas (AKP), KURTALAN: Murat Ceylan (SHP)

SİNOP

GERZE: Recai Kuruoğlu (DYP), TÜRKELİ: Ahmet Yıldırım (AKP), DURAĞAN: Ahmet Usta (AKP), BOYABAT: Mehmet Ermiş (AKP), ERFELEK :İbrahim Kelek (AKP), SARAYDÜZÜ: Kaşif Öztürk (MHP), DİKMEN: Hüseyin Güleryüz (DYP), AYANCIK: Ayhan Ergün (AKP)

SİVAS

ZARA: Galip Ergüt (MHP), HAFİK: Osman Budak (AKP), AKINCILAR: Mevlüt Albayrak (AKP), ALTINYAYLA: Zeki Tunç (AKP), DİVRİĞİ: Mehmet Güresinli (AKP), DOĞANŞAN: Necdet Hasan Karaman (AKP), GEMEREK: Şahturan Toker (MHP), GÖLOVA: Nail Akdoğan (AKP), GÜRÜN: Mehmet Aktaş (BBP), İMRANLI: Vedat Yüksel (AKP), KANGAL: Tahsin Arslan (AKP), KOYUNHİSAR: İlhan Eren (AKP), SUŞEHRİ: Şaban Coşkun (AKP), ŞARKIŞLA: Ömer Coşar (AKP), ULAŞ: İsmail Koçak (MHP), YILDIZELİ: Mustafa Arda (AKP).

TEKİRDAĞ

ÇERKEZKÖY: Ali Ertan (AKP), ŞARKÖY: Can Gürsoy (AKP), ÇORLU: Altan Ersin (CHP), MALKARA: Salih Keskin (DYP), MARMARA EREĞLİSİ: İbrahim Uyan (DYP), SARAY: Mahmut Halilcikoğlu (CHP), HAYRABOLU: Şener Çelikapar (AKP), MURATLI: Nebi Tepe (DSP),

TOKAT

ARTOVA: Halis Bıyık (AKP), BAŞÇİFTLİK: Necep Gökçe (AKP), ERBAA: Ahmet Yenihan (MHP), NİKSAR: İdris Şahin (AKP), PAZAR: Şerafettin Pervanlar (AKP), REŞADİYE: RAfet Erdem (MHP), SULUSARAY: Hacıbekir Coruk (DYP), YEŞİLYURT: Kazım Misafir (AKP), ZİLE: Murat Ayvalıoğlu (MHP), ALMUS: Hasan Hüseyin Arıkan (AKP)

TRABZON

HAYRAT: Mehmet Nuhoğlu (AKP), YOMRA: İbrahim Sağıroğlu (DYP), ARSİN: Erdem Şen (AKP), ÇAYKARA: Abdurrahim Özkan (AKP), MAÇKA: Ertuğrul Genç (CHP); DÜZKÖY: Mehmet Akkaya (AKP), ŞALPAZARI: Mehmet Muhçu (AKP), KÖPRÜBAŞI: Ali Riza Efendioğlu (AKP), VAKFIKEBİR: Hayri BİRİNCİ (Bağımsız), BEŞİKDÜZÜ: Mehmet Kalay (MHP), DERNEK PAZAR: İbrahim Yüce (DYP), ARAKLI: Ümit İsmail Çebi (SP), AKÇAABAT: Şefik Türkmen (ANAP), OF: Oktay Saral (AKP), SÜRMENE: Cemalettin Aksoy (AKP), TONYA: Ahmet Kurt (AKP), ÇARŞIBAŞI : Mehmet Turan (DYP)

TUNCELİ

PERTEK: Kenan Çetin (CHP), PÜLÜMÜR: Mesut Coşkun (CHP), OVACIK: Hasan Hüseyin Dizi (AKP), ÇEMİŞGEZEK: Metin Levent Yılmaz (AKP), MAZGİRT: Musa Sönmez (AKP), HOZAT: Cevat Konat (Bağımsız), NAZİMİYE: Bertal Ateş (CHP)

ŞANLIURFA

BOZOVA: Hasan Aruzoğlu (DYP), AKÇAKALE: Ahmet Akay (AKP), VİRANŞEHİR: Emrullah Cin (SHP), SİVEREK: Hasan Çelebi (DYP), HALFETİ: Mahmut Özdemir (CHP), BİRECİK: Kadir Yüksel (DYP), HARRAN: İbrahim Özyavuz (AKP), CEYHANPINAR: İsmail Aslan (SHP); SURUÇ: Ethem Şahin (SHP), HİLVAN: Sabri Özkaya (DYP)

UŞAK

BANAZ: Tahsin Erdem (CHP), EŞME: Ahmet Yıldırım (DSP), KARAHALLI: Şadi Mercan (AKP), SİVASLI: Dursun Poyraz (CHP), ULUBEY: Hüseyin Buğdaylı (AKP)

VAN

MURADİYE: Nazif Keramettin Mehmetağaoğlu (AKP)

YOZGAT:

AKDAĞMADENİ: Suphi Daştan (AKP), AYDINCIK: Ahmet Demirel (DYP), BOĞAZLIYAN: Mustafa Özdal (CHP), ÇANDIR: Mustafa Orhan Bulucu (CHP), ÇAYIRALAN: Yusuf Coşan (AKP), ÇEKEREK: Mustafa Demirbaş (AKP), KADIŞEHRİ: Mustafa Karadavut (AKP), SARAYKENT: Halis Öcal (MHP), SARIKAYA: Ali Osman Erbil (AKP), SORGUN: Ahmet Şimşek (AKP), ŞEFAATLİ: Fahrettin İbiş (DYP), YERKÖY: Ali Rıza Arslan (BAĞIMSIZ), YENİFAKILI: Ersin Karabulut (AKP),

ZONGULDAK:

ÇAYCUMA: Mithat Gülşen (AKP), GÖKÇEBEY: Zeki Kılıçarslan (AKP), ALAPLI: Faruk Çaturoğlu (AKP), DEVREK: Özcan Ulupınar (AKP), EREĞLİ: Halil Posbıyık (ANAP)

GÖKÇEBEY: Zeki Kılıçarslan (AKP), ALAPLI: Faruk Çaturoğlu (AKP), DEVREK: Özcan Ulupınar (AKP), EREĞLİ: Halil Posbıyık (ANAP)

AKSARAY

BAYBURT

DEMİRÖZÜ: Faris Yılmaz (AKP), AYDINTEPE: Orhan Eraslan (AKP).

KARAMAN

KAZIMKARABEKİR: Muammer Sarı (MHP)

KIRIKKALE:

BAHŞILI: Halil İbrahim Pişkin (AKP), BALIŞEYİH: Cehdi Pehlivanlı (AKP), ÇELEBİ: Mahmut Koç (AKP), DELİCE: Ekrem Karakaya (AKP), KESKİN: Yahya Ucaçelik (AKP), KARAKEÇİLİ: H.Avni Albayrak (SP), SULAKYURT: Ali Şahinli (AKP), YAHŞİHAN: Şefik Güneşer (AKP),

BATMAN

GERCÜŞ: Esat Öner (SHP), BEŞİRİ: Burhan Kurhan (SHP), HASANKEYF: Abdullah Küsen (DYP), SASON: İrfan Arslan (AKP), KOZLUK: Hikmet Bakşi (AKP)

ŞIRNAK

İDİL: Resul Sadak (SHP), GÜÇLÜKONAK: Bahattin Aktuğ (DYP), CİZRE: Aydın Budak (SHP), Silopi: Muhsin Konur (SHP), BEYTÜŞŞEBAP: Faik Dursun (SHP), ULUDERE:- Gürgün Ürek (DYP).

BARTIN

KURUCAŞİLE: Hüseyin Sevim (CHP), ULUS: Hüseyin Ulus (CHP), AMASRA: Ali Yıldırım (AKP)

ARDAHAN

GÖLE: Sabri Muratoğlu (AKP), ÇILDIR: Nizamettin Coşkun (AKP), DAMAL: Gülcemal Fidan (CHP), POSOF: Şükrü Bozyiğit (CHP), HANAK. Harun Tankoç (DYP);

IĞDIR

ARALIK: Muharrem Kumtepe (AKP), TUZLUCA: İsmet Yüce (AKP),

VAN

BAŞKALE: Ejder Yağızer (AKP), ÇATAK: Münir Bozdemir (AKP), EDREMİT: Hecer Bayram (AKP), GÜRPINAR: Fuat Yaşar Atar (DYP), GEVAŞ: Necmi Sezer (AKP),  ÖZALP: M. Emin Gözütok (AKP), BAHÇESARAY: Naci Orhan (AKP), ÇALDIRAN: Selman Yıldırım (DYP), GÜRPINAR: Fuat Yaşar Atan (DYP), MURADİYE: Nazif Keramettin Mehmetoğlu (AKP), ÖZALP: Mehmet Emin Gözütok (AKP), SARAY: Seracettin Bilmez (AKP), ERCİŞ: Fatih Çiftçi (ANAP)

YALOVA

ARMUTLU: Mehmet Birkan (AKP), TERMAL: İsmail Atik (AKP), ÇİFTLİKKÖY: Metin Dağ (ANAP), ÇINARCIK: Murat Erdoğan (AKP), ALTINOVA: Metin Oral (AKP)

ZONGULDAK:

ÇAYCUMA: Mithat Gülşen (AKP),

KARABÜK

OVACIK: Orhan Kaya (AKP), EFLANİ: İbrahim Ertuğrul (SP), YENİCE: Mustafa Akay (CHP), ESKİPAZAR: Hüseyin Dönmez (DYP), SAFRANBOLU: Nihat Cebeci (AKP),

KİLİS:

MUSABEYLİ: Ayhan Yılmaz (DYP), POLATELİ: Mustafa Polat (CHP); ERBEYLİ: İsmail Kördeve (DYP)

OSMANİYE:

KADİRLİ: Mustafa Türkmenoğlu (AKP), TOPRAKKALE: Hasan Akşit (BAĞIMSIZ), HASANBEYLİ: Yusuf Tozluklu (AKP), SUNBAS: Nacati Güven (CHP); DÜZİÇİ: Abdulmuttalip Öner (AKP), BAHÇE: Murat Altındış (DYP),

DÜZCE

KAYNAŞLI: Eftal Altındol (AKP), AKÇAKOCA: Nazmi Çiloğlu (AKP), GÜMÜŞOVA: Muharrem Tozan (AKP), YIĞILCA: Ali Kemal Sezgin (AKP), CUMAYERİ: Mustafa Koloğlu (AKP), ÇİLİMLİ: Mehmet Acar (AKP), GÖLYAKA: Nihat Çelik (AKP)

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle