Gündem Haberleri

  56 yıllık röntgen cihazı sıkıntısı bitti

  Serdar KARA/ÇUKURCA (Hakkari), (DHA)
  12.08.2009 - 15:14 | Son Güncelleme:

  HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde 56 yıldan bu yana hizmet veren sağlık ocağı ilk kez röntgen cihazına kavuştu. 56 yıldan bu yana röntgen cihazı bulunmayan Çukurca'da artık hastalar Hakkari'ye gitmekten kurtuldu. Sağlık ocağına röntgen cihazı getirildiğini duyan Çukurcalılar, kendilerini bu sıkıntıdan kurtaran yetkililere teşekkür etti. Hakkari il Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Baki Can, Çukurca'ya gönderilen röntgen cihazı ile önemli bir eksikliği gidermiş olduklarını söyledi.

  Irak sınırının sıfır noktasında bulunan 7 bin 500 nüfuslu Çukurca İlçesi'nde 1953 yılında kurulan Çukurca Sağlık Ocağı ilk kez röntgen cihazına kavuştu. Yıllardan bu yana röntgen filmi için Hakkari'ye gitmek zorunda kalan hastalar da bu çileden kurtulmuş oldu. Hakkari Sağlık Müdürü Dr. Turhan Sulhan'ın girişimleri sonucu 56 yıllık röntgen cihazı özlemi sona erdi. Röntgen cihazının Sağlık ocağına geldiğini duyan Çukurcalılar, artık Hakkari’ye röngen filmi çekilmek için gitmekten kurtulduklarını söyledi.

  Sağlık ocağına röntgen cihazının kurulması ardından Aile Hekimi Uzman Dr. Fatma Esra Önal, muayene için gelenlerle yakından ilgilenerek onların filmleri çekti. Hakkari il Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Baki Can, ilçe sağlık ocağına röntgen teknisyeni atanmasına rağmen röntgen cihazının olmadığını belirterek, “Sağlık Müdürümüz Dr. Turhan Sulhan'ın girişimleriyle ilçeye ilk kez röntgen cihazı gönderildi. Daha önce bu cihaz olmadığı için hastalar en yakın il Hakkari'ye geliyordu. O yol sıkıntılı olduğu için hastalar büyük çile çekiyordu. Röntgen cihazının gelmesiyle artık bu sıkıntıdan kurtulmuş oldu” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı