Gündem Haberleri

  55'lik Johnny coşturdu

  Hürriyet Haber
  08.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Fransızların rock dinozoru Johnny Hallyday, Dünya Kupası finalinin yapıldığı Paris'teki Stade de France stadyumunda muhteşem bir konser verdi. Bugüne kadar Fransa'da düzenlenen en pahalı gösteri olduğu belirtilen 10 milyon dolara malolan konseri tam 80 bin kişi alkış ve çığlıklar arasında izledi.

  55 yaşına gelmesine rağmen enerjisinden hiçbir şey kaybetmediğini gösteren Hallyday'in üç gün olarak planlanan konserlerinin ilki cuma gecesiydi. Ancak şiddetli yağışın elektrik donanımını tehlikeye sokması nedeniyle cuma konseri, gelecek cuma gününe ertelendi. Cumartesi günü havanın normale dönmesi üzerine sahneye çıkan Hallyday, Dünya Kupası finalinden sonra Rolling Stones'un da konser verdiği stadı tam anlamıyla titretti.

  Sahaya helikopterle inen Hallyday'i izleyenler arasında Fransa Cumhurbaşkanı Jacques Chirac da bulunuyordu. Hallyday'i ulusal ilah ilan eden Chirac, geçtiğimiz yıl ünlü rock sanatçısını Fransa'nın en yüksek nişanıyla ödüllendirirken, ‘‘Siz gençlerin idolü olarak kalmayı başardınız’’ demişti. Hallyday'in konseri için yapılan 120 metre genişliğinde ve 30 metre yüksekliğindeki sahnenin maliyetinin 5 milyon frank olduğu bildirildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı