Gündem Haberleri

  550 bin oyu hiçe sayamazsınız

  Cem TURSUN / DHA
  14.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yassıada yargılamasında mahkeme başkanına bazı sanıkların “Bizi haksız yargılıyorsunuz” dediğini, başkanın “Sizi buraya tıkan irade böyle istiyor” cevabını verdiğini anlatan Balbay, “80 darbesinden sonra siyasilerin zorunlu olarak tutulduğu Zincirbozan bugün Çanakkale 18 Mart Üniversitesi tarafından hukuk fakültesi yapılmak isteniyor. Hayalim bir gün Silivri Cezaevi’nin hukuk fakültesi olmasıdır” dedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Balbay’ın bu sözlerine, “Amacınızı aşan sözler söylemeyin. Buradaki yargılamanın Yassıada yargılamasıyla en ufak bir benzerliği yoktur” dedi. Balbay, yüklendiği siyaset ve milletvekili kimliğini kullanmasının engellendiğini belirterek, “Millet iradesinin kullanılmasını istiyorum” dedi. Başkan Özese’nin, “Siz tutukluyken vekil seçildiniz. Vekilken tutuklanmadınız” demesi üzerine Balbay, “Milletin iradesinin üstünde bir irade yoktur. 550 bin oyu hiçe sayamazsınız” diye konuştu.

  Özkan: Çürümeye terk edildim

  Duruşmada söz alan Tuncay Özkan, bir yıldır tek başına hücrede olduğunu belirterek, “Burada çürümeye terk edildim. Özgürlük ve barış arayan biri olarak sokakta özgürlük ve barışın kalıcı olmasını istiyorum. Bunu yapan biri sadece aktivist olarak tanımlanabilir” dedi.

  Terk-i hayat olmamak için...

  Eski 1’inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon da söz alarak, tutuklandıktan sonra tek başına koğuşta kaldığını anlatarak, “Birçok kez dilekçe sundum. Bir de şöyle terk-i hayat olmamak için kime dilekçe vereyim. Siz beni yeni belgeler ve GATA raporları doğrultusunda tutukladınız ancak benim daha önce tahliyem için verilen karar sağlık raporlarıyla ilgili değildir. Kararınızı tekrar gözden geçirmenizi ve tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı