Gündem Haberleri

  5300 çiftle öpüşme rekoru kırıldı

  Hürriyet Haber
  15.02.2005 - 01:48 | Son Güncelleme:

  14 Şubat Sevgililer Günü, birçok ülkede düzenlenen ilginç etkinliklerle kutlandı. Hediyeler verildi, toplu nikahlar kıyıldı, hatta öpücük rekoru bile kırıldı. Filipinler’in başkenti Manila’da da 5300’den fazla çift en az 10 saniye süreyle öpüşerek Şili’nin 4445 çifte ait ‘Lovapalooza’ rekorunu kırdı.

  Filipinler Unilever şirketine ait bir diş macunu firmasının düzenlediği ve Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen öpüşme festivali, ülkedeki 4 kentte eş zamanlı yapıldı.

  Avustralya’da bir alışveriş merkezi karşı cinsle tanışmak isteyen bekarları bir araya getirmek için özel bir gece düzenledi. Sydney’in doğusundaki Westfield alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte, gençler aradıkları tipe uygun kahvaltılık tahıl gevreği kutularını alışveriş arabalarına koyarak karşı cinsle tanışmanın yollarını aradılar. ‘Meyveli tahıl gevreği’ paketini seçenler ‘iddiasız, amatör ruhlu’, ‘mini buğday’ türü kahvaltılık seçenler de ‘alışılmış ve muhafazakar’ arkadaş aradıkları mesajını verdiler.

  Sevgililer Günü harcamaları 44 milyon Euro’ya ulaşan Tayland’ın başkenti Bangkok’ta da yüzlerce çift topluca dünya evine girdi. Kentin ünlü ‘aşk mahallesi’ Bang Rak’ta 300 çift, ‘sadakat mahallesi’ Bang Sue’de 200 çift evlenirken, ‘boşanma mahallesi’ Bang Plat’ta da dünya evine giren birkaç çift oldu.

  Bangkok’taki bir alışveriş merkezi de ‘kucaklama maratonu’ düzenledi. Birbirlerinin kucağında en uzun süre kalmayı başaran çift 200 euro ile ödüllendirildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı