Ana Sayfa
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
06 Ekim 2015 Salı 23:16
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
ANNEYİZ BİZ
TİPEEZ
vimjo alışveriş
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
 Gündem
önceki haber      sonraki haber
3 Ekim 2006
İrtica tehdidi var önlem alın

Ardıç AYTALAR / İSTANBUL

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, kendisine "Gerginlik yaratmaktan kaçının. Türkiye’de irtica tehdidi yoktur" diyen Başbakan Erdoğan’a Harp Akademileri’ndeki konuşmasında şöyle yanıt verdi: "Cumhuriyet rejimimizin temel nitelikleri ağır bir saldırı altında değil midir? İnsanımızı çağdışı görünüme sokmak isteyenler yok mudur? Bu sorulara ’Hayır, yoktur’ diyebiliyor musunuz? Diyemiyorsanız, irtica tehdidi vardır."

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, bir haftadır beklenen Harp Akademileri Komutanlığı konuşmasında, "İrtica tehdidi yoktur" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, "Türkiye’de irtica tehdidi vardır ve bu tehdite karşı her türlü önlem alınmalıdır" karşılığını verdi. Büyükanıt, PKK’nın ilan ettiği ateşkesle ilgili olarak da, "Türk Silahlı Kuvvetleri, silahlı tek terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadelesini sürdüreceğini ilan etmiştir. Bu tutumumuzda değişiklik yoktur. Olmayacaktır" diye konuştu. Büyükanıt, son yıllarda gündeme getirilen konuların Silahlı Kuvvetler’in bu konudaki görüşlerinin açıklanmasını zorunlu hale getirdiğini vurguladı. Kuvvet Komutanları’nın yaptıkları konuşmalara da sahip çıktı. Büyükanıt, şu değerlendirmelerde bulundu:

BÜLENT ARINÇ VE OSMAN ARSLAN’A

Her fırsatta, ’Laikliği yeniden tanımlayalım’ diyenler yok mudur? Bu kişiler devletin en üst düzeylerinde yer almıyorlar mıdır? Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün yalnız şahsı değil, düşünce sistemi, Cumhuriyet rejimimizin temel nitelikleri ağır bir saldırı altında değil midir? Her fırsatı Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıpratmak için kullananlar kimlerdir? Toplumsal yapımızı bozarak, insanımızı çağ dışı bir görünüme sokmak isteyenler yok mudur? Bu sorulara ’Hayır. Türkiye’de bunlar yoktur’ diyebiliyor musunuz? Eğer diyemiyorsanız, Türkiye’de irtica tehdidi vardır ve bu tehdide karşı her türlü önlem alınmalıdır.

TALABANİ’YE

Bir süreden beri devam eden ve adına da sanki çatışan iki ülke varmış gibi, ’ateşkes’ denen bir süreç başlatılmıştır. Bu evvela yurt içinde çeşitli şahıs, kuruluş ve gruplarca gündeme taşındı. Bilahare AP’nin bazı üyelerinden ve bazı devletlerden benzer çağrılar yapıldı. Geçtiğimiz hafta da Irak Devlet Başkanı sıfatını taşıyan kişi, terör örgütünü ateşkes yapmaya ikna ettiklerini açıkladı. Dün de terör örgütü sözde ateşkes ilan etmiştir. Bunlar bu konunun ne kadar geniş çaplı bir kurgu içinde ele alındığı gösteriyor. TSK, silahlı tek terörist kalmayıncaya kadar terörle mücadelesini sürdüreceğini ilan etmiştir. Bu tutumumuzda değişiklik yoktur. Olmayacaktır. Terör örgütü için tek çare silahını kayıtsız şartsız bırakıp Türk adaletine sığınmaktır. Geçmişte yaşananlar bunun dışında bir çözümün mümkün olmadığını göstermiştir, terör örgütünün dilediği anda tekrar silaha sarıldığı hatta bir takım isteklerinin karşılanması için devletle pazarlık yapmaya, silahlarla devlete baskıya tevessül ettiği görülmüştür. Tipik örneğini 1993’te yaşadık. O süreç de 33 insanımızın şehit olmasıyla sona erdi.

DANİMARKA’YA

Hem AB hem NATO, PKK’yı terörist örgüt ilan etmiştir. Hal böyle iken bu kuruluşlara üye bazı ülkeler, kendi topraklarında terör örgütünün serbestçe faaliyet göstermesine, para toplamasına ve ülkemiz aleyhine çeşitli çalışmalar yapmalarına seyirci kalmaktadır. Ülkelerinde yakaladıkları teröristleri ya yargılamamakta, yargılasa da 30 küsur güvenlik görevlisinin kontrolündeyken kaçmalarına müsaade etmekte ya da onu Türkiye’ye iade etmeden Silahlı Kuvvetlerimize karşı kullanılmak üzere terör örgütüne geri göndermektedir. Bir televizyon istasyonunun yayınlarının önlenmesinde ilgili ülke maalesef tamamen şiddete yönelik ve terör örgütünün propagandası mahiyetindeki yayınları ifade özgürlüğü kapsamına sokarak müttefikinin değil teröristlerin yanında yer almaktadır.

HOLLANDALI KOMUTANA

Dost ve müttefik bir ülkenin Dışişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı’nın Milli Savunma Bakanlığı’na bağlanması yolunda almış oldukları karara gerekçe tespit etmek için, yerli ve yabancı kuruluşların katıldığı toplantılar icra etmiş ve raporlar yayınlamıştır. Hatta aynı ülkenin Genelkurmay Başkanı üzerindeki üniformayla Türkiye’ye gelip, Türkiye’deki sistemi tenkit eden ve maddi hatalarla dolu bir konuşma yapmıştır. Böylesi bir girişim Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez gerçekleşmiştir. Bu durumu ’Askerler her konuda beyanatta bulunuyor’ diyenlerin dikkatine sunuyorum.

DEP’LİLERE

Demokratik değerlere ve demokratik hakların kullanılmasına hiç kimse karşı olamaz. Anayasal hak talep etmek için evvela o Anayasayı tanımak ve kabul etmek gerekmektedir. Anayasa’yı değiştirmek için eline silah almış veya alanları desteklemiş olanlar, değiştirmeye çalıştıkları Anayasa’daki hakları talep edemezler. Aynı şekilde yıkmaya çalıştıkları demokratik düzenin sağlayacağı imkanlardan istifade etme hakları da kesinlikle yoktur.

38 dakika konuştu

BAŞBAKAN Erdoğan’ın cuma günü başbaşa görüşmede, "Gerginlik yaratacak açıklamalardan kaçının" diye uyardığı Orgeneral Büyükanıt, bir hafta önce ilan edilen konuşmasına, saat 11.50’de başladı. 14 sayfalık konuşma metni 1 saat kadar önce medyaya dağıtıldı. 770 öğrenci, öğretim üyeleri ve çok sayıda konuğun izlediği konuşma 38 dakika sürdü.

Emekli paşalar da izledi

HARP Akademileri Komutanlığı 2006-2007 eğitim ve öğretim yılı açılış töreni, Maslak’taki Harp Akademileri Komutanlığı’nda yapıldı. Törene Orgeneral Yaşar Büyükanıt’ın yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Nejat Tümer, askeri ve mülki erkan ile sivil müdavimler, gazeteciler, köşe yazarları, aralarında İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Parlak’ın da yer aldığı çeşitli üniversitelerin temsilcileri katıldı.
İlgili Haberler
width=4 Her türlü teamül sınırlarını aşıyorlar
width=4 Ne dediler ne yaptılar
width=4 11 kanalda canlı yayın
width=4 Büyükanıt’ın konuşmasına tepkiler
width=4 TSK gizli ajandalarının hedeflerini mi zorluyor
 Büyükanıt'a da randevuarkadaşıma yolla yazıcı için
 
   Yorum Sayısı: 3 / 205Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
  Murat Tistar ('Turks1923' tüm yorumları)03/10/2006 - 17:27 
 Sayın Paşam iyiki varsınız, sayenizde gece rahat uyku uyuyoruz artık..Butun tespitlerinizin altına imzamı atarım. 
  Kerem KILIÇ ('Keremin' tüm yorumları)03/10/2006 - 15:08 
 En sonunda Yüce Türk Milleti komutanına kavuştu.Alışık olduğumuz gibi.Paşa gibi paşa.Sesi soluğu çıkıyor gerekirse eminim ki yumruğunu masaya da vuracaktır.!! 
  Elif Hanzade03/10/2006 - 14:48 
 İyiki varsınız ,
Sizinle gurur duyuyoruz..
 
 
   Yorum Sayısı: 3 / 205Yorumlarınızı Yazınız diğer yorumlar >>>   
 
Diğer Haberler
En Beğendiğiniz 10 Haber
height=8
Lütfen bu haberi değerlendiriniz...
height=6
Beğenmedim    1   |  2   |  3   |  4   |  5     Beğendim
height=6
Emlak
Satılık Müstakil Ev
Muğla / Bodrum
230.000 TL
bodrumda merkezde avlu içerisindetaş ev
 ADnet Reklamları Bu bir reklamdır.
  Fırsat Ürünleri
MEBEL STIL 303 HAMAK
Cardfinans ile peşin fiyatına 12 taksit
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH