Gündem Haberleri

  50 cinayeti var

  Hürriyet Haber
  01.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bugüne kadar tam 50 kişiyi tetikçilerine öldürttüğü bilinen İtalyan mafyasının en güçlü kadın lideri Teresa de Luca Bossa plajda güneşlenirken yakalandı.

  Tetikçiye seks

  Yanda fotoğrafı görülen 51 yaşındaki kadın, son derece soğukkanlı, acımasız bir katil ve çok etkili bir mafya anası. Bugüne kadar 50 kişiyi öldürtenz Teresa Ana, cinayet emrini verdiği her olaydan sonra tetikçilerine ödülünü, bir gecelik aşkla ödedi. Kocasının ölümünden sonra Napoli'deki ünlü Camorra mafya ailesinin başına geçen Teresa de Luca Bossa uzun zamandır polisi peşinden koşturuyordu.

  Rakip bırakmadı

  Ve bu amansız takip Güney İtalya'daki lüks bir tatil köyünde sona erdi. Herşeyden habersiz güneşlenen Teresa Ana, turist sandığı mayolu sivil polisler tarafından ele geçirildi. Plaj çantalarından çıkardıkları tabancalarla mayfa anasının çevresini saran polisler Teresa'yı yakaladılar. Kıskıvrak ele geçirilen Teresa, Ponticelli Semti'ndeki haraç piyasasını ele geçirmek için savaşırken, rakiplerini teker teker ortadan kaldırmıştı.

  İnanılmaz yöntemler

  Rakip mafya üyeleri arabalarına bomba konularak, zehirlenerek ya da vurularak öldürülmüştü. Ancak Teresa Ana'nın saltanatı fazla sürmedi. Önce oğlu Antonio tutuklandı, sonra da gangster sevgilisi ele geçirildi. Teresa'nın emri üzerine 20 ve 21 yaşlarındaki iki masum öğrenci öldürülünce, mafya anası gizlenmeye başladı. Ancak adaletin elinden daha fazla kaçamadı. O da sonunda ele geçirildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı