Gündem Haberleri

  5 yıldızlı otelde esrarengiz ölümler

  Şefik DİNÇ/İSTANBUL
  02.09.2005 - 02:03 | Son Güncelleme:

  3 gün önce restoran şefinin asansörde başından vurularak öldürüldüğü Kaya Ramada’da, 6.5 ay önce de otelin elektrik teknisyeni boş havuzda ölü bulunmuş.

  BEYLİKDÜZÜ’ndeki 5 yıldızlı Kaya Ramada Oteli’nde, restoran şefi Birol Yılmaz’ın esrarengiz bir cinayete kurban gitmesinin oteldeki ilk ölüm olmadığı ortaya çıktı. Elektrik teknisyeni olarak çalışan Sadık Kalın’ın da (24) 6,5 ay önce otelin boş havuzunda ölü bulunduğu anlaşıldı. Cumhuriyet Savcısı, Kalın’ın, otelin 27’nci katındaki terasından atlayarak intihar ettiğini ya da düştüğünü belirledi. Otopsi raporunda Sadık Kalın’ın yüksekten düşme sonucu beden ve kafa travmasına bağlı olarak hayatını kaybettiği, kanında alkol ve uyuşturucuya rastlanmadığı belirtildi.

  Bir şey gördü, öldürdüler

  Oğlunun ölümünü şüpheli bulan, intihar ettiğine inanmayan baba Osman Kalın, olayın cinayet olabileceğini iddia etti. Oğlunun hiçbir sorunu olmadığını söyleyen acılı baba, ‘İntihar etmesi için bir neden yoktu. Savcıya da söyledim. Otelde görmemesi gereken bir şeyler görmüş olabilir. Oğlumu ortadan kaldırdıklarına inanıyorum. Savcı da bana ‘Ne görmüş olabilir ki?’ dedi. Olaydan sonra arkadaşlarıyla konuştum. Arkadaşları olay günü oğlumun neşeli olduğunu, intihara bir anlam veremediklerini söylediler’ dedi.

  4 saat sonra haber verildi

  Oğlunun cesedinin sabah 06.00 sıralarında bulunduğunu, ancak saat 10.00’da kendisine haber verildiğini kaydeden baba Kalın, otel yetkililerinin bilgi vermediğini ve ilgilenmediğini söyledi. Otele gittiğinde apar topar bir taksiye bindirilerek Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğünü, bu kişilerin kendisini orada yalnız bırakıp ortadan kaybolduklarını belirten Kalın, ‘Son akşam uyuyakalmıştı. Otele geç kalmasın diye uyandırıp işe göndermiştim. Keşke uyandırmasaydım. Elimle ölüme gönderdim oğlumu’ diye gözyaşı döktü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı