Gündem Haberleri

  5 yıldızlı Emniyet

  Hürriyet Haber
  01.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Marmara'yı sarsan 17 Ağuştos Depremi'nde büyük hasar gören Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün 5 yıldızlı binası, dün törenle hizmete girdi. Emniyet Müdürlüğü binasını, İçişleri Bakanı olduktan sonra ilk kez İstanbul'a gelen Rüştü Kazım Yücelen açtı.

  800 milyar liraya malolan 7 katlı Emniyet Müdürlüğü binasının inşaatında, depreme dayanıklı radyal temel tekniği kullanıldı. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemiyle donatılan, jeneratörlü modern Emniyet Müdürlüğü binasından, 15 noktaya konulan kameralarla Maltepe, 24 saat boyunca izlenebilecek. Maltepe İlçe Müdürlüğü girişine konulan Qmatik cihazı sayesinde, iş takibi için polise gelenler, bankalardaki gibi kapıdan sıra numarası alacaklar. Böylelikle binaya girenlerin kaydı tutulurken, geçmişte yaptıkları işlemler de izlenebilecek. Data hattı ile Vatan Caddesi'ndeki Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan bağlantı sayesinde, bilgisayar aracılığıyla sabıka kayıtlarına da anında girilebilecek.

  Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün açılış törenine, binanın yapımına katkıda bulunan İstek Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan, İstanbul Valisi Erol Çakır, Emniyet Müdürü Hasan Özdemir de hazır bulundu.

  Mobil karakol geliyor

  İÇİŞLERİ Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, vatandaşların basit işler için karakola çağrılması yerine karakolun vatandaşın ayağına götürüleceğini belirterek ‘seyyar karakol’ uygulamasının başlatılacağını söyledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden Yücelen, İstanbul polisinin çalışmaları hakkında brifing aldı. Bakan Yücelen bu yılın sonuna kadar ‘‘seyyar karakol’’ uygulamasına geçileceğini, polisin vatandaşın ayağına gideceğini söyledi. Yücelen, ‘‘Bu, karakolda çalışan diğer elemanları tamamen organize suç örgütlerinin ve vatandaşın huzurunu bozanların peşine salmak için yapacağımız bir uygulama’’ dedi. Asım GÜNEŞ / İSTANBUL

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı