Gündem Haberleri

  5 trilyonluk bilet: 6357990

  Hürriyet Haber
  01.01.2002 - 11:17 | Son Güncelleme:

  Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekişinde 5 trilyon liralık büyük ikramiye 6357990 numaralı Mersin, Mersin, Ankara ve İstanbul'da satılan çeyrek bilete çıktı.

  Bu biletlerin ise Mersin, Mersin, Ankara ve İstanbul'da satıldığı bildirildi.

  İkinci büyük ikramiye 4165543 numaralı bilete çıkarken 1 trilyon lira Ankara ve İstanbul arasında paylaşıldı. Amorti ise 0 ve 8 rakamları oldu.

  EN ŞANSLI İL MERSİN

  İçel Valisi Akif Tığ, Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi`nde 5 trilyon liralık büyük ikramiyenin yarısının Mersin`e çıkmasını, ``güzel günlerin habercisi`` olarak değerlendirdi.

  Vali Tığ, yılbaşı dolayısıyla karakollara yaptığı ziyaretin ardından günün ilk saatlerinde gittiği toplantının çıkışında, 5 trilyon liralık ikramiyenin yarısının iki çeyrek biletle Mersin`e çıktığını, öğrenmesi üzerine, bundan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

  Bölgede üst üste gelen sel felaketleriyle büyük acılar yaşandığını, kent ekonomisinin zor durumda olduğunu ve yaklaşık 150 trilyonluk zarar meydana geldiğini hatırlatan Tığ, ``Büyük ikramiyenin yarısının felaket yaşanan Mersin`e çıkması çok güzel bir haber, büyük bir sevinç kaynağı`` dedi. Vali Tığ, şunları söyledi:

  ``Bu çok güzel bir duygu. Bir yerde acılar yaşıyoruz, bir yandan böyle güzel bir haber alıyoruz. İkramiyenin kentimize çıkmasını, acıların sona ermesini, mutlu bir dönemin başlangıcının habercisi olarak değerlendiriyorum. Hayırlı olsun. İnşallah hayırlı şekilde değerlendirilir.``

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı