Gündem Haberleri

  5 saat mahsur kaldılar

  Hamit ERKUT-Erkan ÇOBANOĞLU/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)
  22.01.2006 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Hakkari’nin Yüksekova ile Şemdinli ilçesi karayolu aşırı kar yağışı ve tipi yüzünden Haruna geçidinde ulaşıma kapandı. Yol açma çalışmasına gelen aracın kaza yapması sonucu yaklaşık 500 kişinin bulunduğu 50 araç, 5 saat boyunca mahsur kalıp kurtarılmayı bekledi.

  /images/100/0x0/55ea1656f018fbb8f86a7892Doğu Anadolu bölgesini etkisi altına alan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar nedeniyle binlerce köyle ulaşım kesilirken, Hakkari’nin Yüksekova ve Şemdinli ilçelerini birbirine bağlayan karayolu, geçen cuma günü saat 15.30'da Haruna Geçidinde ulaşıma kapandı.

  Yaklaşık 50 aracın mahsur kaldığı bölgede yol açma çalışmalarına giden çekicinin üzerindeki dozerin de kayması sonucu meydana gelen kaza nedeniyle araçlar ve içindekiler 5 saat boyunca kurtarılmayı bekledi. Mahsur kalanlardan Bülent Özer, “Bu bölgede kış şartları çok ağır yaşanıyor. Bundan dolayı bu yol güzergahında kar yağışının ardından sürekli görev yapan ekipler istiyoruz. 5 saat boyunca soğukta çoluk çocuk beklemek zorunda kaldık. Bazen günlerce yollarımız açılmıyor” dedi.

  PROTESTOCULAR DA MAHSUR KALDI

  Bu arada Şemdinli ilçesine haber için giden gazetecilerin de aralarında bulunduğu 50 araç karayolları ekiplerine haber verilmesinin ardından 5 saat sonra ancak kurtarılabildi. Yaklaşık 500 kişinin mahsur kaldığı araçlarda bulunanlar arasında, Uzman Çavuş Tanju Çavuş'un tahliyesini Şemdinli'de protesto edip Yüksekova ve Hakkari'ye dönenlerin de bulunduğu bildirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı