Gündem Haberleri

  5 kardeş babalarını affetmedi

  Mehmet KAYMAK / DHA
  31.01.2011 - 11:54 | Son Güncelleme:

  ADANA’da eşi Rubaşa Demir’i başından kurşunlayarak öldüren işçi emeklisi 52 yaşındaki Ekrem Demir’in 5 çocuğu, babalarının ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada şikayetçi oldu.

  Olay, 8 Eylül 2010’da Ova Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Ekrem Demir, kendisini aldattığını düşündüğü 29 yıllık eşi Rubaşa Demir’den bahçede giymek üzere aldığı çizmelerini sordu. Eşinin, "Onu dostuma verdim" cevabı üzerine çılgına dönen Ekrem Demir, Rubaşa Demir’i tabancayla başından kurşunlayıp, aynı silahla polis merkezine gitti. Ekrem Demir önce "Eşim intihar etti" dedi, sonra da onu kendisinin öldürdüğünü söyledi.

  Ekrem Demir hakkında, ’yakın akrabayı öldürme’ suçundan 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’ağırlaştırılmış ömürboyu hapis’ cezası istemiyle dava açıldı. Eşinden ’dostum’ dediği kişinin adını öğrenmek için tabancayı doğrulttuğunu ve bu sırada koluna vurunca silahın ateş aldığını ileri süren Ekrem Demir şöyle ifade verdi:

  "Ben aramızdaki sorunun halledilebilmesi için eşimin babasına bizi barıştırmasını istedim. Ancak eşim bunu kabul etmedi ve kendisinin başka biriyle olduğunu söyledi. Benim bazı eşyalarım kaybolmuştu. Karıma onları sorduğumda birlikte olduğu kişiye verdiğini söyledi. Hatta çizmelerimi bile aynı kişiye vermiş. Korkutmak için tabancayı ayaklarına doğrulttum. Ancak karım elime vurunca tabanca patladı ve mermi karımın başına isabet etti. Polis merkezine gidip önce karımın intihar ettiğini söyledim. Ancak daha sonra vicdan azabı çekip bu olayı benim gerçekleştirdiğimi anlattım."

  'ANNEM EVDEN ÇIKMAZDI Kİ’

  Sanığın 11 yaşındaki oğlu Z.D. ise babasının yalan söylediğini ileri sürüp, "Ben olay sırasında markete dondurma almaya gitmiştim. Eve döndüğümde annem kanlar içinde yatıyordu. Hemen komşularımıza haber verdim. Babam evimize bakmaz, sadece patates alır getirirdi. Annem evden dışarı çıkmazdı ki başkasıyla ilişkisi olsun. Babamdan şikayetçiyim ve cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

  Diğer çocuklar 19 yaşındaki Dicle, 22 yaşındaki Birol, 24 yaşındaki Ersin Demir ile 27 yaşındaki Gülse Koçaklı kardeşler ise cinayeti görmediklerini ancak babalarının cezalandırılmasını istedi.

  Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı