Gündem Haberleri

  5. GAP ve Sanayi Kongresi 26-28 Ekim'de Diyarbakır'da yapılacak

  A.A.
  23.10.2007 - 12:34 | Son Güncelleme:

  TMMOB Makine Mühendisleri Odası (MMO) tarafından düzenlenen, “5. GAP ve Sanayi Kongresi”, 26-28 Ekim 2007 tarihlerinde Diyarbakır'da yapılacak.

  Makine Mühendisleri Odasından yapılan açıklamaya göre, aralarında ticaret ve sanayi odaları ile iş adamları derneklerinin de aralarında bulunduğu 24 kurum, kuruluş ve üniversite tarafından desteklenen kongre, 26 Ekim'de Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Salonunda başlayacak.

  Kongrede GAP'ın “öncesi, şimdiki durumu ve geleceği” irdelenecek. Küreselleşme ve Avrupa Birliğine uyum sürecinde görülen “sorunlu bölgesel kalkınma yaklaşımları” ele alınacak, GAP'ın hedef ve gerçekleşme durumu değerlendirilecek, bölgenin sosyoekonomik kalkınmasına katkı ve sosyoekonomik az gelişmişlik durumunun nasıl aşılabileceğine ilişkin somut öneriler geliştirilecek.

  Kongrede, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi GAP Araştırma Merkezi ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden akademisyenlerin MMO için hazırladıkları “GAP İlleri Sanayi Envanteri Araştırma Raporu” açıklanacak.

  “GAP'ta Sanayileşme Politikaları” başlıklı bir panelin de düzenleneceği kongrede, pek çok bildiri sunulacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı