GeriGündem 49. Altın Portakal jürisi belli oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

49. Altın Portakal jürisi belli oldu

49. Altın Portakal jürisi belli oldu
refid:21049945 ilişkili resim dosyası

Başkanlığını Hülya Avşar’ın yapacağı Altın Portakal jürisinde yer alacak isimler açıklandı. Hürriyet Dünyası yazarı Cengiz Semercioğlu ise Hülya Avşar'ın jüri başkanlığı yaptığı Altın Portakal jürisinin diğer isimlerini değerlendirdi.

6 - 12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49’uncu Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin, Hülya Avşar’ın başkanlığındaki jürinin belirleyeceği haberlerinin ardından jürisinde yer alacak diğer isimler de açıklandı. “Mizah, Muhalefet ve Demokrasi” ana teması üzerine şekillenen 49. Altın Portakal’ın ulusal uzun metraj film yarışmasının jürisinde,  yapımcı, yönetmen, senarist, oyuncu, görüntü yönetmeni, müzik sanatçısı, sinema yazarı ve akademisyen olmak üzere bir sinema eserinin sanatsal yaratıcılarını temsil eden geniş bir kompozisyon oluşturuldu.

49. Altın Portakal jürisi belli oldu

Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na başvurular da devam ediyor. 6 Ağustos’a kadar başvurusu yapılan filmler ön jüri değerlendirmesine tabi tutulacak. Yarışmaya hak kazanan filmleri rekor ödüller bekliyor.

Altın Portakal’da bu yıl, En İyi Film 400 bin TL, En İyi İlk Film 55 bin TL, En İyi Yönetmen 55 bin TL, En İyi Senaryo 35 bin TL, En İyi Görüntü Yönetmeni 30 bin TL, En İyi Müzik 30 bin TL ile ödüllendirilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi - Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliği gerçekleşecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jürisinde yer alacak isimler şunlar:

Kutluğ Ataman (yönetmen)
Levent Kazak (senarist)
Uğur İçbak (görüntü yönetmeni)
Prof. Dr. Gülseren Güçhan (akademisyen)
Levent Kırca (oyuncu)
Selçuk Yöntem (oyuncu)
Sümer Tilmaç (oyuncu)
Ayşegül Aldinç (müzisyen – oyuncu)
Pelinsu Pir (oyuncu – stand up sanatçısı)
Tunca Arslan (SİYAD Başkanı, sinema yazarı)
Mine Kırıkkanat (yazar)
Erdil Yaşaroğlu (karikatürist – mizah yazarı)

HÜLYA AVŞAR'IN JÜRİ BAŞKANLIĞINA ELEŞTİRMENLER NE DEDİ / FOTO ANALİZ 


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle