Gündem Haberleri

  40'ıncı yıl şerefine U2

  Hürriyet Haber
  24.11.2009 - 17:51 | Son Güncelleme:

  Yapılan açıklamaya göre dünyanın en büyük festivallerinden biri olan Glastonbury’de önümüzdeki yıl U2 sahne alacak.

  Glastonbury’nin 40'ıncı yıldönümü şerefine organizatörlerin çok büyük sürprizler planladığı festivalde 25 Haziran günü U2 sahne alacak.

  Bu konser, grubun ilk Glastonbury konseri olacak. Daha önce sadece Adam Clayton, Hothouse Flowers ile birlikte, 1989'da sadece tek bir şarkı için Glastonbury sahnesine çıkmıştı. Organizatör Michael Eavis yaptığı açıklamada “26 yıllık rüya sonunda gerçek oluyor. Sonunda dünyanın en büyük grubu, dünyanın en iyi festivalinde sahne alacak. 40'ıncı yıldönümü partimizden daha iyi hiçbir şey olamaz. Ayrıca henüz açıklamadığımız daha bir çok sürprizimiz var” dedi.

  Eavis ayrıca sözlerine, bunun için yıllardır uğraştıklarını ve sonunda gerçekleştirdiklerinden ötürü çok heyecanlı olduklarını, konserin önümüzdeki yılın en unutulmaz anlarından biri olacağını ekledi.

  U2 Kuzey Amerika turunun ortasında Somerset Festivali'nde çalmak için İngiltere’ye uçacak.

  Önümüzdeki senenin festival biletleri organizatörler açıklamayı yaptıktan sonra Ekim ayında kısa bir süre içerisinde tükendi. Festival 25-27 Haziran 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek. Henüz U2 dışında açıklanan ana grup bulunmuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı