Gündem Haberleri

  400 YTL rüşvet alan TAEK mühendisi tutuklandı

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA)
  11.10.2007 - 14:55 | Son Güncelleme:

  RİZE’de özel bir Tıp merkezini denetlemeye gelen Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Mühendisi Mehmet Aslan, röntgen cihazına lisans verme karşılığında 400 YTL rüşvet aldığı iddiasıyla tutuklandı.

  Olay önceki akşam Rize Özel Tıp Merkezi’nde yaşandı. Bir süre önce Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan tarafından açılışı gerçekleştirilen tıp merkezini, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) adına denetlemeye gelen Fizik Mühendisi 42 yaşındaki Mehmet Aslan, iddialara göre, röntgen cihazının çevreye insan sağlığına zararlı ışınlar yaydığını ve üzerinde seri numarası olmadığını öne sürdü. Ancak Aslan, yine iddiaya göre Tıp Merkezi sahibi Dr. Tolga Dalkıran’a 400 YTL karşılığında lisans verebileceğini söyledi. Bu konuşmaları cep telefonu ile kayda alan Dalkıran, seri numarası alınmış 400 YTL’yi Mühendis Aslan’a verip raporu aldı. Tıp Merkezi sahibi Dalkıran, daha sonra da durumu polise bildirdi. Gece kaldığı otelden gözaltına alınan Aslan’ın üzerinden seri numaraları polise verilen 400 YTL çıktı. Adliyeye sevk edilen Mehmet Aslan, rüşvet almak suçundan tutuklanarak Trabzon Bahçecik Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

  Olaydan sonra Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) Tıp Merkezi’ne yeniden ekip gönderdi. Gelen uzman ekip röntgen cihazında bir eksiklik bulunmadığını belirterek lisans belgesini düzenledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı