Gündem Haberleri

  4 yıl istendi

  Burcu PURTUL UÇAR / İSTANBUL
  14.10.2015 - 21:16 | Son Güncelleme:

  TODAY’s Zaman gazetesinde yer alan bir haber nedeniyle geçen ocak ayında gazetenin sorumlu müdürü İbrahim Türkmen ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan 4 yıl hapis istemiyle yeni bir dava açıldı.

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede 9 Ocak 2015’te yayınlanan bir haberle müvekkiline hakaret edildiği iddiasında bulundu. Özel, savcılığa sunduğu dilekçede şöyle dedi: “Geçen yıl, anonim bir Twitter hesabından yayınlanan ve Erdoğan’ın danışmanı ile THY vasıtasıyla Nijerya’ya silah gönderildiği iddia edilmişti. THY tarafından yapılan açıklamada ‘THY vasıtasıyla ne kayıtlarda yer alan ülkeye ne de başka bir ülkeye silah transferi yapılmıştır’ denildi.”
  Başvuru üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nın hazırladığı iddianamede, haberde geçen ifadelerde Cumhurbaşkanı’nın suç örgütlerine silah sevkiyatını sağlayarak yardım ettiği yönündeki beyanlarla, gerçekle ilgisi olmayan eylemler isnat ederek hakaret eyleminde bulunulduğu belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı