Gündem Haberleri

  4’üncü cinayete müebbet

  Seyit ERÇİÇEK
  17.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Boşanan eşini sokakta vuran eski koca, tasarlayarak cinayetten yargılanacak. Daha önce de 3 kişiyi öldüren kocaya ağırlaştırılmış müebbet istendi.

  İSTANBUL’un  Gaziosmanpaşa ilçesinde, boşandıktan 17 gün sonra eski eşi Müzeyyen Yanık’ı (41) sokak ortasında başından 4 kurşunla öldüren Harun Baş’a (42) ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. İddianamede Müzeyyen Yanık’ın Bozkurt ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçelere de yer verildi. Baş’ın eski eşini tasarlayarak öldürdüğü belirtildi. Dava, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Şeker fabrikasında paketleme yapan Yanık, ilk eşi 2006’da hayatını kaybettikten sonra geçen yıl, kan davası nedeniyle 3 kişiyi pompalı tüfekle öldürdükten
  sonra 8 yıl cezaevinde kalan Baş’la evlenmişti.

  Aile içi şiddet de nikahtan hemen sonra başlamış, Müzeyyen Yanık 18 Mart 2011’de Kastamonu’da yaşayan anne ve babasının yanına dönüp, boşanma davası açmıştı.

  KORUMA İSTEMİŞTİ

  4’üncü cinayete müebbet

  Hayatımdan endişeliyim

  MÜZEYYEN Yanık, 21 Mart’ta Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’na verdiği dilekçede şunları yazmıştı: “Can güvenliğimden endişe ediyorum. Koruma talep ediyorum. Eşim kendisine boşanma davası açtıktan sonra beni ölümle tehdit etmeye başladı. Önce tehditleri önemsemedim ama bıçakla iş çıkışı yolumu kesip tehditlerini sürdürdü. İlk eşimden olan çocuğumu bile tehdit etti. Hayatımdan endişeliyim. Aileme ya da bana bir şey olursa Harun Baş sorumludur.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı