GeriGündem 4 saatlik kedi kurtarma operasyonu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4 saatlik kedi kurtarma operasyonu

AYDIN’ın Kuşadası İlçesi’nde, otomobilin motor bölümüne sıkışan kedi 4 saatlik çaba sonucu güçlükle baygın olarak kurtarılıp tedavisi için veteriner kliniğine götürüldü. Kedinin kurtarılması için sahibinin yanı sıra iki veteriner, üç oto tamircisi, bir çekici ve beş hayvansever seferber oldu.

Ege Mahallesi’ndeki Ege Sitesi’nde yaşayan Emel Mercanoğlu’nun kedisi perşembe öğlen saatlerinde park halindeki 09 SC 204 plakalı otomobilin motor kısmına girdi. Tüm çabalarına rağmen kedisini girdiği yerden çıkartamayan Mercanoğlu, durumu otomobilin sahibi Berna Şenes’e bildirip yardım istedi. Komşularının da yardımıyla bir kez daha kedisini girdiği yerden çıkartmaya çalışan Mercanoğlu, yine başarılı olamadı. İyice korkan kedi, bulunduğu yere sıkışıp boynundaki tasması takılınca olay yerine bir otomobil tamircisi ile veteriner çağrıldı. Ancak yine kediyi çıkarmak mümkün olmadı. Bu arada veteriner, kediye sakinleştirici iğne yaparken otomobil sahibi Şenes de otomobil firmasını arayıp yardım istedi. Ancak, otomobil firması yetkilileri otomobilin Aydın’daki servislerine getirilmesini istedi. Bunun üzerine çekici istendi. Ancak çekici aracı bulunduğu yerden çıkartamayınca, olay yerine ikinci bir veteriner, çekici ve tamirci davet edildi. Ancak, onlar da bir sonuç alamadı.

4 SAAT SONRA KURTARILDI

Bu sırada olay yerine gelen vatandaşlardan biri cep telefonundan tamircisini arayıp, olay yerine çağırdı. Gelen üçüncü tamirci, kriko yardımıyla kaldırdığı otomobildeki kediyi, boynundaki tasmasını takıldığı yerden çıkartarak, 4 saat sonra kurtarmayı başardı. Gözyaşları içinde çalışmaları izleyen Mercanoğlu, kedisi kurtarılınca büyük sevinç yaşadı. Yüzünde çizikler oluşan, baygın haldeki, kedi tedavisi için bir veteriner kliniğine götürüldü.

Mercanoğlu, daha önce gelen iki tamircinin basit bir müdahale ile kediyi kurtarabilecek olmasına rağmen gereken özeni göstermeyerek, daha fazla acı çekmesine neden olduğunu ileri sürüp, davacı olacağını söyledi. Mercanoğlu, kedisinin kurtarılmasında emeği geçen herkese de teşekkür etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle