Gündem Haberleri

  4 noktadan 300 mermi

  Soner GÜREL / ANKARA
  10.12.2009 - 01:04 | Son Güncelleme:

  TOKAT Reşadiye’de 7 askerin şehit olduğu hain saldırıyı henüz üstlenen olmadı. Saldırıda askeri araca 4 ayrı noktadan 25-40 metreden 300 mermi sıkıldığı belirlendi.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Henüz kimin yaptığını bilmiyoruz” sözleri ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Tokat’ta alışılmışın dışında bir durum söz konusu” sözleri, saldırının ardındaki soru işaretlerini artırdı. İstihbarat birimleri, Tokat kırsalında 4 yıldır PKK’nın 12 kişilik Koçgiri Grubu’nun bulunduğunu bunlardan 6’sının ekimde bölgeden ayrıldığı bilgisini verdi.

  300 mermi kovanı

  Tokat’ta soruşturmada görev alan bir yetkili askerlerin bulunduğu araca 25-40 metre arasında 4 ayrı noktadan atış yapıldığını belirterek, şöyle konuştu: “Askeri araç Reşadiye’ye erzak alımı için gidiyor. Araca bayram izninden dönen sivil kıyafetli 3 er biniyor. Karakola yoldan 1 kilometre mesafede araca 4 ayrı noktadan ateş ediyorlar. Askerlerin çoğu araç içinde şehit oluyor. Olay yerinde 300’e yakın Kalaşnikof kovanı toplandı.” Reşadiye’ye cenaze götürdükleri sırada saldırıya uğrayan araca rastlayan Şişli Belediyesi şoförü Şerafettin Contay ise “Virajı döndüğümde askeri aracı gördüm. Delik deşik olmuştu. Her tarafından kanlar aktığını fark ettim” dedi.

  Şüpheli 2 otomobil

  Saldırıdan sonra bazı köylüler, bölgeden uzaklaşan beyaz renkli bir otomobil gördükleri söylediler. İlçe merkezindeki güvenlik kameralarında 60 plakalı bir minibüsün olay günü 3 kez aynı bölgeden geçiş yapması dikkat çekti. Bir başka araç ise 34 plakalı Renault Megane marka bir otomobil oldu. Kamera kayıtlarındaki plakalardan yola çıkarak yapılan sorgulamada otomobilin üzerindeki plakanın sahte olduğu ortaya çıktı.

  Yaralılar GATA’ya

  Bu arada saldırıda yaralanan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Öztürk, erler Emrah Mandıralı ve Arif Temel, dün askeri uçakla Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne (GATA) sevk edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı