Gündem Haberleri

  4. kuşak İnönü’ye de aynı yatakta sünnet

  Hürriyet Haber
  30.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İsmet ve Mevhibe İnönü'nün sağlığında cumhuriyet tarihinin pek çok önemli olayına tanıklık eden tarihi Pembe Köşk'ün kapıları, bu kez ailenin dördüncü kuşak üyesi Can Bilgehan'ın sünnet düğünü için açıldı. Klips Dergisi, İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker'in 8 yaşındaki torunu Can Bilgehan'ın sünnet düğününü baştan sona izledi. Can da, büyükdayıları Ömer ve Erdal İnönü'nün 70 yıllık sünnet yatağında erkekliğe ilk adımını attı.

  Erdal İnönü, daha önce kendi sünnet yatağı olarak kullanılan pirinç yatakta, yüzyıllık antika danteller ve işlemeli örtüler arasında sünnet heyecanı yaşayan kızkardeşinin torunu Can'ı ve sünnet düğününe gelen konukları, yaptığı esprili konuşmalarla gülmekten kırıp geçirdi.

  Özden Toker'in kızı Gülsün ve eşi Mustafa Bilgehan'ın çocukları Can Bilgehan'ın sünnet düğünü için Pembe Köşk'ün bahçesinde kahkaha seslerinin yanı sıra davul-zurna ve oryantal Ayşim'in zil sesleri de yankılandı. Ayşim, Pembe Köşk'te ilk kez 'oryantal dans sanatı'nı icra eden dansöz oldu.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı