Gündem Haberleri

  4 kız öğrenci birlikte intihara kalkıştı

  TAVŞANLI (Kütahya), (DHA)
  11.11.2009 - 14:25 | Son Güncelleme:

  KÜTAHYA’nın Tavşanlı İlçesi'nde ilköğretim okulu öğrencisi 4 kız, ailevi sorunları nedeniyle birlikte çok sayıda hap içerek intihara kalkıştı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Önceki gün saat 19.00 sıralarında meydana gelen olayda aynı okulda okuyan F. E. (13), M. S. (13), N.D. (13) ile Ö. F. (14), derslerindeki başarısızlıkları ve ailevi sorunlar nedeniyle F. E.’nin kaldığı babaannesinin evinde biraya geldi. Evlerinden getirdikleri çeşitli hapları bir tabağa koyan 4 kız öğrenci bunları karıştırarak eşit şekilde paylaşıp içti. F.E. babaanesinin evinde kalırken diğer 3 öğrenci de evlerine gitti.

  Bir süre sonra fenalaşan 4 öğrenci, yakınları tarafından Tavşanlı Dr. Mustafa Kalemli Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil serviste gerekli tedavileri yapılan öğrenciler daha sonra taburcu edildi.

  AİLEVİ SORUNLAR VE SINAV STRESİ

  İntihara kalkışan öğrencilerin ailevi sorunlar ve okuldaki sınav stresi nedeniyle bunalıma girip ölmek istediklerini söyledikleri belirtildi. Okul arkadaşları da M.S., F.E., N.D. ve Ö.F.'nin derslerinin iyi olmadığını söyledi. Kimliğinin açıklanmasını istemeyen bir öğrenci ise “İntihara kalkışan 4 öğrenciden birinin erkek arkadaşıyla sorunları vardı. Biri ise ailesinden baskı gördüğünü bize söylüyordu. Diğer ikisinin ise dersleri kötüydü. Sınavlar nedeniyle de strese girmişlerdi” dedi.

  Aynı mahallede oturan 4 kız öğrencinin ailelerinin ise olay nedeniyle karşılıklı olarak birbirlerini ve çocuklarını suçladıkları, aralarında tartışmalar yaşandığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı